У місті Болград відбувся семінар з надання першої психологічної допомоги під час стресових і кризових ситуацій. Спікером семінару став Morten Patrzalek, спеціаліст із Данії по боротьбі зі стресом. На заході побували журналісти інтернет-видання “Махала”.
“Третій рік триває повномасштабне вторгнення, за цей період народ України пройшов через випробування, стресові й кризові ситуації. Хтось наважився звернутися до спеціалістів, а хтось переживає негативні емоції в собі та може відкритися лише людям, які перебувають у першому колі спілкування. Тому ми побачили потребу у навчанні спеціалістів соціальної сфери”, – розказує журналістам організаторка заходу Світлана Бербат, голова правління БО “БФ “Дарунок”.
Morten Patrzalek прилетів до України із Данії. Він сертифікований спеціаліст і тренер зі стресу, працював у службі порятунку та Червоному Хресті. Відпрацював 36 років пожежником та має великий досвід роботи з психологічним тиском і стресом після пожеж, дорожньо-транспортних пригод, а також критичних і небезпечних для життя ситуацій.
“Після перемоги людей з порушеним психологічним станом буде більше. Це перший і не останній семінар у цьому напрямку, ми плануємо продовжувати організовувати такі навчальні зустрічі”, – продовжує Світлана Бербат.
Подібний семінар пройшов також у місті Ізмаїл та селі Василівка. Присутні дізналися, як правильно реагувати на емоції постраждалих, а також отримали поради щодо важливості вміння справлятися зі своїми емоціями після надання першої психологічної допомоги.
“Я тут, в Україні, щоб провести курси, які готують людей до надання першої психологічної допомоги, якщо хтось з їх близьких або знайомих стикається з критичними, нещасними та психологічно важкими випадками. Твій емоційний і психологічний стан теж потребує уваги та підтримки. Тому під час тренінгу ми аналізували різні стани та етапи прийняття ситуації. Обговорювали способи підтримки на різних етапах психологічної травми, а також ділилися практичними порадами один з одним”, – каже Morten Patrzalek.
Під час тренінгу присутні вчилися адаптувати свою поведінку під ситуації, щоб бути максимально корисними для отчуючих, визначали різні реакції на стрес і оцінювали, які люди потребують першої психологічної допомоги, вчилися застосовувати методи піклування про себе.
П’ять порад для розвантаження свого психологічного стану:
“Під час тренінгу почули багато цінних та корисних порад, які ми обов’язково будемо використовувати у роботі з людьми похилого віку та з людьми з інвалідністю. В нашому колективі є багато людей, на яких вплинула війна, і ми намагаємося один одного підтримувати, цей тренінг нам знову нагадав про важливість цієї підтримки”, – ділиться враженнями Тетяна Овчиникова, завідувачка відділення соціальної допомоги при Болградській міській раді.
“Під час тренінгу отримали доступні та практичні поради, які, в першу чергу, допомогли нам перебороти страхи та проаналізувати свій внутрішній стан”, – розповіла Тетяна Сухачова, директорка КЗ “Центр надання соціальної допомоги” при Болградській міській раді.
Проєкт направлений на навчання інструкторів, які у майбутньому можуть не лише професійно надавати першу психологічну допомогу, а й проводити свої власні курси, для збільшення обізнаності у цьому напрямку.