Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Обшуки у Болградському райсуді: голова суду поскаржилася до Вищої ради правосуддя на “тиск та неповагу до судової інституції”

06 Березня 2024 12:31
Олександра Сергєєва
Обшуки у Болградському райсуді: голова суду поскаржилася до Вищої ради правосуддя на “тиск та неповагу до судової інституції”

Працівники Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у приміщенні Болградського районного суду в рамках розслідування справи щодо хабарництва з боку суддів. Тим, як саме проводилися обшуки, виявилася незадоволеною голова суду Світлана Кодінцева, яка звернулася зі скаргою до Вищої ради правосуддя. 

Ціллю обшуку був збір необхідних доказів для відкриття провадження проти судді, якого, до речі, за клопотанням антикорупційної прокуратури було відсторонено від здійснення правосуддя на час слідства. Саме у його кабінеті проводились слідчі дії, під час яких нічого не вилучалося, окрім електронного документу, яке може мати інтерес для слідства. 

В цілому обшуки не вплинули на роботу суду і здійснення судочинства, проте як саме він проводився та хто на ньому був присутній, обурило голову суду.

Так, за її словами, під час проведення обшуків до будівлі суду прибували прокурори Болградської окружної прокуратури, які про щось спілкувалися зі співробітниками поліції, задіяними для забезпечення дій НАБУ.

Також до суду приїхали невідомі особи, які обходили приміщення суду, заглядали в службові кабінети працівників суду, вели бесіди з охороною суду на провокуючі теми (на предмет передачі суддям неправомірної вигоди). Хоча хто вони та яких підставах це роблять так і не зрозуміло. 

Після цих двох осіб до будівлі приїхали ще люди, які суду не відомі, однак які активно спілкувалися між собою, а також зі слідчим Болградської поліції та детективами НАБУ. Оскільки під час розмов вони дивилися та вказували пальцями та будівлю, розмова йшла саме про роботу суду та справу, яка розслідується. 

До речі, слідчого відділу Болградської поліції, який протягом усього дня спостерігав за роботою НАБУ, не мав ніякого відношення до даної події, тому не зрозуміло що він там робив. 

На думку Світлани Кодінцевої, ситуація, коли в місці, де відбуваються слідчі дії, та поруч з ним, знаходиться велика кількість осіб, які не мають жодного відношення до слідчих дій, проте постійно спілкуються з учасниками слідчих дій, є дуже дивною.

“Я, як голова суду з урахуванням думки суддів та апарату суду розцінюю вказані дії як тиск та неповагу до судової інституції, та судової влади в цілому, оскільки така поведінка с неприйнятною для прокурорів та уповноважених осіб відділу поліції, які намагалися продемонструвати усім присутнім, що все відбувається під їх контролем.

Окрім цього, вважаю за необхідне повідомити, що протягом тривалого часу особисто заступник керівника Болградської окружної прокуратури знаходячись в кабінеті голови суду висказував на адресу суддів Болградського районного суду Одеської області негативні невдоволення, що стосуються роботи суддів, особливо слідчих суддів та встановлених ними рішень. При цьому не раз використовуючи вислів, що «знайде управу на суддів і поставить усіх на місце”, – написала Світлана Кодінцева у скарзі. 

Вона вважає, що така неповага пов’язана із тим, що слідчими суддями постановлювалися рішення про повернення справ, які надавалися прокуратурою, на усунення недоліків, оскільки у документах бувають помилки. Вона зазначила, що відсоток повернутих справ невеликий, проте кожного разу це викликало бурхливу реакцію зазначеного прокурора, який щоразу дозволяв собі приходити до будівлі суду і виражати невдоволення на адресу суддів.

Голова суду переконана, що вся вищезазначена ситуація була штучно створена з метою залякування суддів Болградського районного суду Одеської області, як можливий спосіб «знайти управу на суддів і поставити всіх на місце», що свідчить про втручання в діяльність суддів щодо здійснення ними правосуддя.

За наданими нею фактами порушень Світлана Кодінцева просить провести перевірку та притягнути до відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів та підривають авторитет правосуддя. 

Поділитись
Зараз читають