Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Мешканець Болграда постав перед судом за скоєння ДТП, у якому постраждав пішохід

19 Листопада 2023 14:41
Олександра Сергєєва
Мешканець Болграда постав перед судом за скоєння ДТП, у якому постраждав пішохід

Дорожньо-транспортна пригода сталася взимку поточного року на вулиці Сергієнка у місті Болград, однак до відповідальності винуватця притягнули лише декілька днів тому. Яке покарання отримав чоловік за спричинення тілесних місцевій мешканці, дізнавалася «Махала» з судового реєстру.

У січні 2023 року мешканець Болграда, який має часткову атрофію зорових нервів обох очей, є інвалідом 2-ї групи по зору, та взагалі не мав права керувати автомобілем, сів за кермо власного ВАЗу та поїхав по своїх справах. 

Рухаючись з боку вул. Східна в напрямку вул. Ю.Бондаренка через недостатню видимість спричинену туманом та сутінками, не помітив жінку, яка йшла попереду вздовж правого краю проїжджої частини та вчинив на неї наїзд.

Внаслідок аварії жінка отримала черепно-мозкову травму, перелами трьох ребер, лопатки, клубової кістки, сідничної кістки та множинні садна, які відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

На суді чоловік розповів, що інвалідом він став після ДТП, в яку потрапив у 2018 році. Постійної роботи з того часу він не має, тому підпрацьовує, де прийдеться. Після однієї такої роботи, де він був підсобником в робітників, що перекривали дах, у якості плати за роботу він отримав цей автомобіль та мав намір його продати. 

У день скоєння ДТП чоловік вирішив проїхатися до друга, який живе на сусідній вулиці. За словами підсудного, він рухався приблизно 20 км/годину, а постраждала зненацька взялася ні звідки перед капотом і він не встиг загальмувати.

Відчувши, що наїхав на людину, він відразу зупинився, допоміг їй піднятися і викликав швидку допомогу та повідомив поліції про ДТП. Матеріальної допомоги потерпілій він надати не зміг, оскільки його пенсія становить дві тисячі гривень на місяць, він проживає разом з матірʼю-пенсіонеркою і інших доходів вони не мають. У скоєному розкаявся та попросив вибачення в потерпілої.

Потерпіла розповіла, що підсудний дійсно допоміг їй підвестися та викликав швидку. Травми, які вона отримала внаслідок аварії, були дуже серйозними – жінка майже місяць була лежача та потребувала догляду. Зараз вона не може нормально ходити, адже в неї неправильно зрослися кістки. Тому вона наполягає на максимальному покаранні для винуватця ДТП та просить стягнути з нього 200 тисяч гривень за моральний збиток. 

Вислухавши у судовому засіданні пояснення потерпілої і обвинуваченого та докази суд дійшов висновку, що немає приводу позбавляти підсудного свободи, враховуючи усі пом’якшувальні обставини і те, що обмеження волі не застосовується до осіб з інвалідністю.  Тому, за рішенням суду, підсудному призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 51 тисяча гривень. 

Крім того, він має сплатити держави судові витрати в розмірі 11347 грн.

Також суд задовольнив цивільний позов постраждалої, тому винуватець має сплатити на її користь 227 351 грн моральної шкоди.

Головне фото демонстративне

Поділитись
Зараз читають