В історико-етнографічному музеї міста Болград відбувся вечір пам’яті Олени Янкової. Вона – відома співачка девʼятнадцятого століття, разом з родиною переїхала в Болградський район та провела тут усе життя. Її збірник пісень культурні діячі Болгарії як, наприклад, академік Михайло Арнаутов, чи письменник Іван Вазов, називають духовною перлиною болгарського народу.
На заході побував журналіст інтернет-видання “Махала”.
Вечір памʼяті в музеї розпочався з лекції, яка присвячена життю та досягненням Олени Янкової, а завершився – виконанням пісень з її збірки. Спеціально для цього заходу організатори запросили гостей: вихованку музичної школи Ангеліну Мисан, а також Валентину Таласімову, Парасковію Кречун, Лілію Задніпряну, Людмилу Ковальову та Нелі Тарасенко. Вони прекрасно виконали різні болгарські народні пісні. Музичне супроводження забезпечив Микола Семіліді, який майстерно грав болгарські мелодії на гармошці.
“Захід пройшов чудово, багато гостей взяло участь, всі заплановані завдання ми успішно виконали. Сподіваюся що у нас й надалі буде така ж чудова атмосфера та результати. Щиро дякую всім, хто приєднався до нашої події”– зазначила директорка музею Тетяна Туфекчі, яка й виступила організатором заходу.
Довідка.
Олена Велева-Янкова народилася 1825 року в Болгарії. Її батьки, рятуючись від Османської імперії, покинули батьківщину в 1828 році та влаштувалися на землях Бессарабії, у селі Хасан-Батир (нині село Виноградне Кубейської громади). У 20 років Олена вийшла заміж і переїхала до Болграда, де й прожила до кінця своїх днів.
Олена Янкова не мала освіти, але мала музикальні здібності та дуже хорошу пам’ять. Вона знала багато болгарських пісень, які чула від своєї матері.
З кожним роком її репертуар наповнювався все новими піснями, які вона чула на весіллях, посиденьках, під час робіт. В 1908 році світ побачив її збірник народних пісень, до якого увійшли 333 пісні. Вперше в історії фольклору було записано таку кількість пісень, які виконувала одна людина. Цей збірник високо оцінюють й у наш час.