Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Дві громади Бессарабії пройшли відбір на участь у проєкті від USAID

15 Листопада 2023 10:41
Олександра Сергєєва
Дві громади Бессарабії пройшли відбір на участь у проєкті від USAID

Арцизька та Білгород-Дністровська громади пройшли конкурсний відбір на участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» у межах Проєкту USAID «Говерла». Про це повідомив Комітет виборців України. 

Метою проєкту є сприяння формуванню в цільових громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України.

Впродовж року представники громад-переможців пройдуть навчання з впровадження інструментів бюджетної партисипації, а також за допомогою експертів Партнерства розроблять нормативно-правові акти щодо інструментів бюджетної партисипації, підготують і поширять серед своїх жителів «Бюджети для громадян» (буклети з візуалізованими даними, які комплексно та у зрозумілій формі інформують про бюджетний процес та як жителям брати у ньому участь), проведуть інформаційно-адвокаційні кампанії для жителів. 

Крім того, у кожній громаді пройдуть «Дні бюджету громади» – мобілізаційно-просвітницькі заходи, під час яких жителі будуть подавати свої пропозиції до бюджету громади на наступний рік, братимуть участь у бюджетних квізах, екскурсіях бюджетом громади, а також матимуть змогу долучитися до марафону написання проєктів бюджету.

Зазначимо, децентралізація дала громадам можливість активно залучати жителів до бюджетного процесу через інструменти партисипації, тобто мешканці отримали право голосувати за місцеві ініціативи, які фінансуються впродовж бюджетного року, пропонувати свої ідеї та активно впливати на формування бюджетної політики своєї громади. Проте участь громадськості у цьому механізмі наразі недостатня через брак інформації і відсутність практичних навичок реалізації механізмів нагляду з боку громадськості за витрачанням бюджетних коштів.

Запровадження цього проєкту навчить громадян орієнтуватися в основах складання місцевого бюджету, завдяки чому мешканці зможуть брати у активну участь у його розподіленні.

Поділитись
Зараз читають