Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб провів моніторинг, який встановив, що в області спостерігається зріст захворюваності на менінгокок. Протягом минулого року було зареєстровано 13 випадків, а за два місяці 2024 року вже зареєстровано три випадки захворювання. Про це повідомила пресслужба відомства.
У поточному році менінгокок було зареєстровано в Білгород-Дністровському та Одеському районах. Двоє з трьох захворілих померли.
Протягом минулого року випадки реєструвалися в Одеському районі та у Татарбунарській громаді Білгород-Дністровського району. Серед 13 захворілих п’ятеро людей померло.
Менінгококова інфекція (МІ) — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).
Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків МІ, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. На одного хворого генералізованою формою МІ припадає 20 000 – 50 000 носіїв збудників. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року. Зокрема, 2019 року в Україні було зареєстровано 299 випадків менінгококової інфекції (50 — у дітей до 1 року).
Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми МІ. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.
Основними клінічними ознаками МІ є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.
Основним профілактичним заходом МІ є своєчасне звернення по медичну допомогу при появі ознак ГРВІ, з метою раннього виявлення, встановлення діагнозу та надання кваліфікованої медичної допомоги.
Часте провітрювання та вологе прибирання приміщень.
Також необхідно вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин.
Також можна вакцинуватися від менінгококу. Проте, він не входить до календарю обов’язкових щеплень, тож купляти вакцину доведеться за власний кошт.