З 4 листопада в усіх семи районах Одеської області стартує кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомили у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА.
Цього року, як і в минулі декілька років, приманку з вакциною будуть залишати на землі за межами населених пунктів та поблизу водойм. До початку війни їх розкидували з літаків.
Розкладання приманок в ручну потребує значно більше зусиль та людей, які долучені до процесу. Так, до розкладки вакцини на території Одещини залучили півтори тисячі спеціалістів робочих груп, у складі фахівців ветеринарної медицини, представників лісового господарства, місцевої влади та інших установ. Вони вручну розкладуть 616 тис. 860 доз вакцини на площі 24,6 тис. кв.км. Минулого року до процесу було долучено усього 900 людей.
Приманка з вакциною є безпечною для всіх видів тварин та людей. Вона має вигляд брикету з різким запахом м’ясо-кісткового борошна, що так приваблює диких тварин, розміром із сірникову коробку, в середині якого розміщений полімерний блістер з активними компонентами вакцини.
Прокусивши брикет тварина протягом 21-30 днів отримає імунітет від сказу, що допоможе знизити ризик поширення цього смертельного захворювання, спільного для людей і тварин.
У разі виявлення приманок жителів Одеської області просять не чіпати їх, не подрібнювати, не переносити з місць розкидання в інші місця.