Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЖИТТЯ БЕЗ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ. ЧИ АДАПТУЮТЬСЯ ДО ЦЬОГО УКРАЇНЦІ?

02 Червня 2021 11:29
Тетяна Терзі
ЖИТТЯ БЕЗ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ. ЧИ АДАПТУЮТЬСЯ ДО ЦЬОГО УКРАЇНЦІ?

Верховна рада заборонила продаж пластикових пакетів з 2022 року. Після того як президент підпише документ, поза законом будуть тонкі та надтонкі пакети товщиною 0,015 – 0,5 мм та оксорозкладні пакети.

Заборонять їх в об’єктах роздрібної торгівлі та у ресторанних закладах. Обмеження не торкнеться біорозкладних пакетів. Про наслідки цього рішення в ефірі Українського радіо розповів голова Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий передає Суспільне.


За словами експерта, з екологічної точки зору колапсу не буде, оскільки вага або рівень пластикових пакетів не настільки значний у порівнянні з іншими відходами, і становить менш ніж 1%. Водночас він зазначив, що це створить певні незручності для людей. Також на думку Слабого, вітчизняні виробники зможуть знайти вихід із ситуації.


“Заборонено до 50 мікронів, а будуть випускати 52 мікрони, і тоді це буде дозволено”, — говорить експерт.


Він вважає, що законотворцям та бізнесменам потрібно думати про альтернативи, наприклад, європейські країни запровадили обмеження до 2025 року до 90 штук пакетів на рік, до 2030-го року — 40, тобто, поступовий перехід.


Володимир Слабий переконаний, що виробники підвищать ціну на дозволені пакети, і людина вимушена буде її заплатити. Адже, за його словами “альтернатива пакетів із паперу не дуже хороша і має екологічний слід”.


Експерт також не впевнений, чи зможуть українці масово перейти на альтернативу пакетів — торбинки чи ящики.


“Думаю, що шлях буде таким: стане набагато більше контейнерів з того ж пластику. В інших країнах поки що не прийшли до загального консенсусу у цьому питанні, бо спочатку пропонувалися екозамінники з кукурудзи, зокрема, але в той час, коли не вистачає і таких продуктів, використовувати їх на такі речі не дуже розумно”, — говорить Слабий.


Він висловив надію, що владні структури ухвалять загальний закон про відходи, зокрема про пакування, і це питання буде вирішуватися більш системно.


“Треба час на перехід до цього, і, я думаю, що суспільство буде думати про поступовий перехід. На минулому тижні було оприлюднено, що найбільші виробники товарів в пакуванні створюють організацію розширеної відповідальності виробника, яка успішно працює в інших країнах і створює системи для роздільного збирання відходів для того, щоб вони не йшли на звалища, а йшли в ресурс, тому що циклічна економіка базується на тому, щоб використовувати й зберігати цей ресурс”, — зазначає голова Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий.

Поділитись
Зараз читають