Одеська область є першою у рейтингу за кількостю створених громад серед усіх областей України. На її території знаходиться 91 територіальна громада: 19 міських, 25 селищних та 47 сільських. Проте, 36 громад з-поміж них називають неспроможними, – така інформація прозвучала на одній з останніх апаратних нарад в Одеській ОДА від заступниці голови ОДА Світлани Фабрикан. Про це розповідає Сила громад.


На думку голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, такі висновки зробені на підставі економічних розрахунків, а тому цим громадам треба уважно подивитись на свої перспективи подальшого наповнення місцевих бюджетів.


На думку голови області, під час утворення і об’єднання громад в Одеській області не завжди враховувалась думка людей. Крім того, нерівна ситуація між новими територіальними одиницями пояснюється великим розривом між кількістю населення. А ще – браком професійних кадрів. Також громадам рекомендовано переглянути угоди по сплаті податків за землю.


Сергій Гриневецький наголосив, що неспроможні громади Одещини можуть приєднатися до сильніших сусідів, а ОДА це погодить.


На розгляді парламенту перебуває законопроект 4664, який дозволить об’єднати створені раніше громади, якщо депутатські корпуси цих громад більшістю голосів погодять таке рішення. Для такого рішення, передбачає майбутній закон, необхідно мати дві третини голосів депутатського корпусу обох місцевих рад, які планують об’єднатись.


“Я думаю, цей процес піде по державі, бо дуже багато було амбіцій, процес (утворення громад, – Авт.) був політизований, тим більше досвід показав, що вибори в об’єднані територіальні громади по партійним спискам, – ми ще не готові до цього”, – заявив Сергій Гриневецький.