Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як зміниться система шкільної освіти в Болградській громаді найближчим часом  (Відео)  

16 Січня 2024 16:10
Софія Чебан
Як зміниться система шкільної освіти в Болградській громаді найближчим часом  (Відео)  

В українських школах скоро введуть 12-річний план навчання, а за кілька років поділять старшу школу за профільними предметами. Також школи очікує ґрунтовна реформа: введення 12-річної системи навчання та формування профільної освіти на базі старших класів. Вводити усе будуть поступово, починаючи з 2027 року.  

Інтернет-видання “Махала” дізналося у начальниці відділу освіти Болградської міської ради Ірини Гончарової чи зможуть батьки адаптуватися до нових правил навчання та як саме планують реалізовувати реформу. 

Що чекає на заклади освіти Болградської громади та як зміниться система шкільної освіти дивіться у відео.

Нова освітня реформа: деталі

У чому суть освітньої реформи? 

З 1 вересня 2027 року шкільна освіта буде поділятися на три рівні: 

  • Початковий (1—4 роки навчання).
  • Базовий (5—9 роки навчання).
  • Старша профільна школа (10—12 роки навчання). 

Найголовніші зміни: 

  • Початкова, середня та старша школа будуть розділені на різні будівлі. Однак в окремих випадках, якщо школа має спеціальний статус (наприклад, з математичним чи англійським ухилом), початкові класи може входити у склад гімназії, адже рівень підготовки буде складнішим. 
  • Профільна старша школа має окрему мету: не тільки надати знання, але й допомогти школярам обрати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Для цього будуть введені додаткові тести та співбесіди. 
  • Школа стане 12-річною. Першими за новою програмою навчатимуться десятикласники 2027 року, ті, що починали навчання за системою Нової української школи. 

Розділення на профілі: це ж було вже? 

Ще на початку 2000-х років у школах України розробили систему класів з поглибленим вивченням якогось профілю. Діти могли обрати галузь освіти, але не окремі предмети. Така концепція була втілена у ліцеях та гімназіях, а також у спеціалізованих школах. Однак до навчальних планів не були підключені факультативи, гуртки чи окремі курси. 

Також концепція 12-річної школи обговорювалась з 2008 року. До 2018 це питання декілька разів відкладали, потім на цю ідею не було достатньо фінансування. Однак далі почалася реформа Нової української школи, яка передбачала перехід на 12-річну систему навчання, зокрема через сильне навантаження на дітей у старших класах. 

Підсумок

Найбільше, що хочеться побачити у нових українських школах після реформи — це щасливих дітей, які свідомо роблять свій вибір на користь майбутньої вищої освіти та професії. Розділення предметів, можливість обрати рівень навантаження, позакласні активності — все це, без сумніву, має допомогти. 

Поділитись
Зараз читають