Кожен з нас знайомий з кліщами. Це маленькі й підступні членистоногі, які, як і деякі люди, приходять у твоє життя попити крові.
Разом з тим вони можуть переносити досить небезпечні для життя хвороби: хворобу Лайма та енцефаліт. Тому їхня компанія зовсім не бажана.
Втім, не кожен кліщ є переносником хвороб, тож не поспішай панікувати. А от що треба робити, як захистити себе від кліща та що категорично забороняється робити після укусу — дізнавайся з нами.
Весна — час, коли активізуються кліщі. Сонечко звільняє їх від зимової сплячки, й вони готові вполювати собі ласий шматочок.
Кліщі діють непомітно і підступно, бо не очікують, що ти готовий(-а). А ти можеш зустріти цього товариша у всеозброєнні.
Лише кілька простих правил — і ти, недоторканий, можеш сидіти на розквітлій землі, не побоюючись, що хтось вип’є твоєї крові.
У своїх спробах витягти кліща самостійно люди роблять багато помилок і цим власноруч собі шкодять, збільшуючи ризики інфікування хворобами.
Якщо це не вдається зробити, то необхідно одразу звернутися в травмпункт до хірурга. Там є спеціальний інструмент, викручувач, який дозволить швидко та якісно витягти “ласуна” без шкоди для тебе.
Якщо ж ви помітили кліща через день або за кілька днів після відпочинку на природі, то варто звернутися до лікарів для профілактики від хвороб.
Тому якщо ви не можете пройти профілактику, то уважно слідкуйте за місцем укусу.
Після інфікованого кліща на місці укусу з’явиться червоне кільце — це перша ознака хвороби Лайма.
Багато людей у спробах позбавитися від кліща роблять дуже недієві кроки, які нам радили ще бабусі в дитинстві. Але цим можна тільки нашкодити собі.
Профілактика необхідна, якщо в районі, де ви живете, зафіксована епідемія інфікованих кліщів тощо.
На перший погляд відрізнити здорового кліща від інфікованого просто неможливо. Для цього потрібно пройти ряд аналізів.