Громадська організація Rewilding Ukraine на своїй сторінці в Фейсбук, повідомила, як відроджується і розквітає Тарутинський степ – об’єкт природно-заповідного фонду Одеської області.

Команда експертів нещодавно відвідала Тарутинський степ, щоб провести моніторинг стану степу навесні та видів, що його населяють. Ревайлдинг територій розпочався ще до війни.

«Тарутинський степ прокинувся навесні, вкрився пухнастою зеленою ковдрою різнотрав’я, вирує життям та енергією. З нірки виглядає молоде наївне лисеня, але небезпека близько: у небі кружляють хижі птахи, вичікуючи слушного моменту. Серед них – рідкісний малий підорлик. У траві прошурхотіли ящірки, десь по своїх справах порхнув щеврик польовий. А хто там так хутко скаче степом? Сірий заєць вишукує найсолодші травинки та корінці. Лані європейські, що повернулися до степу минулого року, тримаються купки – а раптом вовк вискочить з-за куща? На віддаленні пробігли кулани, сьогодні вони не схотіли фотографуватися», – говориться в повідомлені.

Нагадаємо,  роботи з відновлення 500 гектарів Тарутинського степу – об’єкту природно-заповідного фонду Одеської області завершилися у травні минулого року.

У 2016 році 1300 гектарів заповідника було пошкоджено незаконною оранкою. Знадобилось багато часу та зусиль природоохоронної спільноти, щоб зберегти недоторкані ділянки та відновити пошкоджену частину унікального степу.

Фото Максима Яковлева