Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як вчителька з Теплицької громади стала волонтеркою та присвятила себе допомозі війську

27 Жовтня 2024 16:06
Оксана Чумак
Як вчителька з Теплицької громади стала волонтеркою та присвятила себе допомозі війську

У непрості часи війни кожен українець шукає свій спосіб підтримати країну та допомогти Збройним силам України. Історія мешканки Теплицької громади Болградського району Тетяни Гриневич — це яскравий приклад того, як звичайна вчителька змогла стати невід’ємною частиною волонтерського руху, віддаючи свій час і сили на допомогу захисникам. Її шлях від спокійного життя в маленькому містечку до активної волонтерської діяльності — це історія незламності, сили духу та бажання робити все можливе для наближення перемоги. Її праця, відданість та патріотизм заслужено отримали визнання як серед колег, так і серед військових.

Своєю історією Тетяна Гриневич поділилася з журналісткою інтернет-видання «Махала».

Тетяна Гриневич

Війна як переломний момент у житті Тетяни

Тетяна Гриневич народилася в селі Мирнопілля Арцизького району (нині Теплицька громада Болградського району). Вона здобула педагогічну освіту: спочатку в Білгород-Дністровському педагогічному училищі, а згодом в Уманському університеті ім. Павла Тичини. Останні десять років Тетяна проживала в смт Сергіївка Білгород-Дністровського району. Там вона знайшла свій дім, працювала в ліцеї, оточена друзями й рідними. Життя її повністю влаштовувало. Але війна стрімко змінила все…

 «Про те, що почалася війна, я дізналася від колег, коли прийшла на роботу 24 лютого 2022 року. Нас проінструктували стосовно подальших дій. Я пам’ятаю, як тоді всіх заспокоювала й не вірила, що це затягнеться надовго. Але я помилялася», — ділиться Тетяна. Перші кілька місяців вона разом з дитиною практично жила в підвалі, бо там вони почувалися безпечніше. Але коли життя в Сергіївці стало зовсім не комфортним, вона вирішила поїхати до мами в Мирнопілля. І це рішення виявилося вчасним: через два місяці сусідній будинок зазнав удару, і хвилею зруйнувало її квартиру.

Початок нового життя на малій Батьківщині

Перші пів року Тетяна ще сподівалася на швидке завершення війни й на повернення до Сергіївки. Але зрозумівши, що бойові дії триватимуть довго, вона вирішила влаштуватися на роботу. Спочатку її запросили на посаду директорки Будинку культури, а пізніше — на роботу в місцеву школу педагогом-організатором за сумісництвом. У Будинку культури вона разом із колегами створила гурт «Незламні», а згодом Ірина Євдокімова, культпрацівниця, запропонувала пекти рогалики для військових з Теплицької громади. Таку ідею Тетяна активно підтримала, і це поклало початок її волонтерської діяльності.

Випікання рогаликів з колективом Будинку культури

Під керівництвом Тетяни Гриневич Мирнопільський Будинок культури став не просто культурним осередком, а справжнім центром підтримки українських військових. Її невтомна праця та згуртованість команди не залишилися непоміченими — військовослужбовці відзначили їхню допомогу почесною грамотою.

Патріотичні рогалики з Мирнопілля готові до відправки на фронт

Особливе визнання Мирнопільський Будинок культури отримав від командної частини бойових розрахунків роти протитанкових ракетних комплексів військової частини А0666. Їхня спільна мета — підтримка українських захисників — об’єднала місцеву громаду й військових на шляху до перемоги.

«Коли я прийшла до школи, моя волонтерська діяльність змінила свій характер. По-перше, я максимально намагаюся виховати в наших учнях найкращі патріотичні почуття. Результатом цього стала перемога нашої школи у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)», — розповідає Тетяна. Вона також постійно організовує різноманітні заходи на підтримку військовослужбовців.

Грамота за перемогу у конкурсі «Сокіл» («Джура»)

Акції на допомогу армії

Тетяна Гриневич разом зі своїми учнями організувала чимало благодійних акцій. Серед них — збір пластикових кришок, які використовують для виготовлення протезів для військових, що втратили кінцівки внаслідок бойових дій. Ще однією важливою ініціативою стала акція «Супергривня». Учні збирали монети номіналом 5, 10 та 25 копійок, які вже вийшли з обігу, щоб здати їх до банку. Виручені кошти передадуть на допомогу постраждалим від війни. Окрім цього, старшокласники разом із пані Тетяною виготовляли окопні свічки для військових.

Виготовлення з учнями окопних свічок

Однією з важливих частин її роботи є «Уроки волонтерства». Під час цих занять вона пояснює дітям, хто такі волонтери й чому їхня допомога є надзвичайно важливою. Вона заохочує учнів до участі у волонтерських ініціативах, адже саме так можна допомогти нашим захисникам.

Збір пластикових кришок на виготовлення протезів

1 жовтня 2023 року, до Дня захисників і захисниць України, пані  Тетяна разом із колегами та батьками учнів організувала в Мирнопіллі ярмарок солодощів. Під час заходу зібрали 13 тисяч гривень, які були передані на потреби військовослужбовців. Подібні ярмарки організовували й раніше на базі Будинку культури, і вони стали вже традиційною формою допомоги армії.

«Ми зв’язувалися з нашими військовослужбовцями, цікавилися їхніми потребами й надавали адресну допомогу. Діти іноді вражають своїми вчинками. Нещодавно дівчинка принесла свої 700 гривень, які  накопичувала на мрію – придбати BMW. Але вона вирішила, що зараз ці гроші більш потрібні для Перемоги», — згадує Тетяна Гриневич.

Прикладом для пані Тетяни стали місцеві волонтерки Олена Іващенко та Катерина Фічоряк, які регулярно збирають великі донати для ЗСУ. Олена також часто їздить до Туреччини, де проводить акції на підтримку України. Тетяна зазначає, що з їхнього села на фронт пішло понад 50 хлопців, і їхня потреба в допомозі постійно зростає. Саме це стало одним із головних мотивів до початку волонтерської діяльності.

Тетяна також регулярно здає кров для потреб армії разом із подругою Іриною Євдокімовою. Кожні пів року вони без вагань допомагають, коли їх просять здати кров для поранених.

На запитання, що вона зробить у першу чергу, коли закінчиться війна, Тетяна жартома відповідає: – «Влаштую гучну дискотеку для школярів».

Визнання та нагорода за реалізацію державної молодіжної політики

Цього року Тетяну Гриневич відзначили за її значний особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики в Одеському регіоні, активну громадську діяльність та з нагоди Дня молоді. Їй вручили почесну грамоту Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

«Тетяна Гриневич — активна, ініціативна представниця молодіжної спільноти Теплицької громади. Вона займається волонтерською діяльністю, за що отримала подяку від військової частини. Вона є донором і вже тричі брала участь у добровільній здачі крові для потреб ЗСУ. Працює педагогом-організатором у Мирнопільському ліцеї та активно бере участь у святкових заходах громади. Молодець! Вітаємо!»,написала Наталія Ткаченко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Теплицької сільської ради, на своїй сторінці у Facebook підтримуючи діяльність молодої вчительки.

Історія Тетяни Гриневич є прикладом того, як звичайна людина може стати важливою частиною волонтерського руху й зробити великий внесок у допомогу армії. Її діяльність надихає і нагадує, що навіть у складні часи кожен може допомогти своїй країні.

Поділитись
Зараз читають