До редакції звернулася мешканка Болграда, молода мати Зінаїда. Вона була стурбована тим, як проводять час неякі підлітки міста. У хлопців є мотоцикли, мопеди, якими вони пересуваються містом, нехтуючи правилами дорожнього руху, а головне – безпекою своєю та пішоходів.

З недавнього часу Зінаїда стала помічати на дорогах міста квадроцикл, що мчить на великій швидкості, за кермом якого хлопчик на вигляд 11-12 років.

«Виходячи на прогулянку з дитиною, я вже кілька разів бачила, як він мчить на великій швидкості біля місць, де зазвичай гуляють діти», – розповідає Зінаїда.

Вона мешкає по вул. 25 Серпня – це одна з центральних вулиць міста, де жвавий рух автомобілів.

«Тут багато перехресть, другорядних доріг, я просто боюся, що перевищення швидкості та недбалість призведе до сумних наслідків», – звертає увагу жінка.

Улюбленим місцем зустрічі болградських підлітків є площа біля Спасо-Преображенського собору та магазин «Юність», що на вулиці Інзовській.

Тут вони часто влаштовують гонки, де змагаються у спритності маневрувати, пробуксовувати. Їх не стримують зауваження дорослих, які проходять поряд, у них своя реальність, де така поведінка є нормою.

«Можливо, їхні батьки і не знають, чим вони займаються, але треба звернути на це  їхню увагу. На все є певні правила і якщо вони зараз дозволятимуть їх порушувати, то що буде далі? Страшно буде відпускати від себе свою дитину, адже квадроцикл, що мчить, або мопед – це загроза для нього», – говорить Зінаїда.

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН?

Будь-які, навіть малокубатурні квадроцикли, закон вважає технікою. Відповідно до чинної Постанови КМУ 340, а також Закону «Про дорожній рух», для управління квадроциклом необхідно отримання прав.

За законом їзда на мотовсюдиходах без прав є порушенням і карається не лише штрафом, а й конфіскацією техніки. Тому для поїздок на квадроциклах потрібно пройти навчання в обов’язковому порядку та отримати посвідчення водія.

Для його керування із двигуном 200 куб. потрібні права категорії В1. Тобто права не потрібні, якщо об’єм двигуна не більше 50 куб.

Під дію закону не підпадають лише квадроцикли для дітей з двигуном до 50 куб, у вас є право експлуатувати його без прав. Найчастіше такі квадроцикли працюють на акумуляторі, мають нижні гальма і розвивають швидкість – до 50 км/год. Та, в основному, дитяча техніка не розрахована на пересування вуличними дорогами.

Також зазначимо, що право на керування мототранспортними засобами можна отримати з 16-річного віку.

Перевіркою технічних зауважень ми займатися не можемо, але маємо спрямувати та підштовхнути до виконання правил, що встановлені законодавством.

Відповідальність за дії своїх неповнолітніх дітей лягають на батьків, тому важливо вчасно знайти вирішення проблеми. Варто донести до дітей, що будь-який транспортний засіб – це, в першу чергу, засіб пересування, і нехтуючи технікою безпеки, можна наражати на небезпеку усіх учасників руху.

Тетяна Манолова