Як інтернет-видання “Махала” вже повідомляло, у Ренійській центральній міській лікарні змінилося керівництво: Олег Бурля, який очолював медустанову з жовтня 2021 року, написав заяву про звільнення за згодою сторін, а новим генеральним директором ЦМЛ призначено Наталю Бардієвську. Ренійці, для багатьох з яких це стало несподіванкою, у соцмережах не приховували свого негативного ставлення до цього кадрового рокіровання, побачивши в ньому ознаку негативних змін – наприклад, можливе перетворення Ренійської ЦМЛ на філію Саф’янівської лікарні, про що, до речі, розмови йдуть уже давно (з такою пропозицією ще рік тому виступив обласний департамент охорони здоров’я).
Отже, які завдання стоять перед новим генеральним директором лікарні? І найголовніше: чи буде вона збережена як самостійна одиниця? На ці та інші питання міський голова Ігор Плєхов відповів у своєму інтерв’ю YouTube-каналу «Новини Рені», в якому розповів про причини призначення нового гендиректора, що називається, «з боку» і які зміни чекають на медустанову вже в найближчому майбутньому.
«Ми не святі, багато моментів ми теж упускали, не розуміли: пливе корабель, та й нехай пливе. Я скажу так: проблему не можна відпускати у довгу скриньку, все одно її треба вирішувати. По-перше, я шукав «смертника», який був готовий туди прийти. Я змінюватиму доти, доки не знайду людину, яка реально змусить вас працювати в єдиному колективі. Дякувати Богу, знайшли ми керівника, менеджера. Спочатку стояло завдання жорсткого менеджера – мені потрібний був жорсткий, тому що наші всі на розслабоні: це я не роблю, то я не роблю, це я не хочу», – сказав голова громади.
Ігор Плєхов додав, що результат він уже бачить, і що новий керівник має розуміння «куди ми йдемо, що ми робимо», зазначивши при цьому, що рішення щодо колишнього гендиректора далося йому нелегко.
«Сподобалася фраза: «Якщо у нас у Ренійській громаді проблема з лікарями, то в Україні немає проблем із лікарями». Тому запрошуватимемо, намагатимемося. Для мене дуже важкий був момент рішення, щоб Олег Костянтинович пішов, але, дякувати Богу, була початкова домовленість, якщо не виходитиме, то він спокійно піде, без проблем. Так, все одно якось людина образилася. Ми з ним ще не бачилися після цього. Але я думаю ми все одно чайку поп’ємо, сам на себе скажемо, які там претензії маємо. Але, в принципі, він так само працює, підставив плече… Якщо ми не намагатимемося в єдиному колективі витягнути цю лікарню… Коли ми її зберігали, лише один я знаю, як я її зберігав. Усіма правдами й неправдами нас не приєднали до Саф’ян… Вже давно тут мав бути кризовий менеджер…»
За словами голови громади, Наталя Бардієвська залучить до роботи юриста з Одеси, низку фахівців по поліклініці.
«Перспектива є і велика. У принципі, із заробітною платою у нас вирівнюється по лікарні. Дуже багато підтягнули моментів: і завдяки Олегу Костянтиновичу, і завдяки Наталі Сергіївні. Моменти, де ми просто втрачали гроші… Лікарня – це сьогодні жорсткий менеджмент: це нам треба, це не треба… Різати, як говорять, продумано. Що в результаті отримаємо ми там за рік, за два…», – сказав мер.
При цьому Ігор Плехов підкреслив, що він за те, щоб зберегти ЦМЛ як самостійну одиницю, не приєднувати її як філію до Саф’янівської лікарні.
«Новий генеральний директор з Одеси. Перед призначенням сюди вона ходила до облздороввідділу, цікавилася, що, як. Мені було приємно чути, що вона сказала, що для нашої лікарні не все втрачено, треба просто впрягатися та не втратити цю лікарню. Шикарна лікарня, ми за неї боротимемося до перемоги… Дуже багато медиків задоволені, що, нарешті, є порядок. І вона не заангажована людина. Їй треба якийсь місяць попрацювати, щоби розуміти концепцію, куди ми йдемо. Місяць мине, ми вже розумітимемо покроково, що, куди, чого…», – сказав міський голова, висловивши побажання, щоб колишні керівники Ренійської лікарні Степан Іванов, Олександр Сирота та Олег Бурля підставили плече насамперед новому гендиректору.
«Вона приїхала. Їй цікаво. Скажу так: син у неї поїхав за кордон. В Одесі трохи лячно після цих обстрілів. Була з мого боку пропозиція. Вона обдумала її і, повторюся, поцікавилася в облздороввідділі, там багато знайомих, усі кажуть: можеш спокійно їхати, працювати, там, у принципі, перспективна лікарня…», – додав голова громади.
«Я дуже хочу, щоби ми своє зберегли. У неї повністю карт-бланш. Вона відкрита, кожен на п’ятихвилинці може висловитися… Бути керівником сьогодні це дуже складно. Підставте плече генеральному директору лікарні. Ви все життя тут прожили, це частина вашого життя. Підставте плече та працюйте. Вас ніхто там не виганяє… Нові часи. Нові закони. Нові моменти. Підлаштовуйтесь», – закликав він.
На завершення міському голові було поставлене уточнююче запитання: але ж завдання таки лікарню зберегти?
«Це однозначно. Я не хочу увійти до історії мером, який «убив» лікарню», – відповів Ігор Плехов.