У складі Одеської 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу служить молодший сержант Юрій Городецький. Він прославився у соціальних мережах завдяки своєму співу. Чоловік виконує пісні у вільний від виконання бойового завдання час й викладає відео в інтернет. Про свою службу та творчий шлях військовий розповів журналістам Суспільного в ефірі “Українського радіо. Одеса”.

Став військовим як і його батько

Юрій Городецький родом з села Марківка Роздільнянського району Одеської області. Він служить в ЗСУ з 2016 року – з 18-тирічного віку. Каже, прикладом для нього став батько, який також військовослужбовець.

“Батько з 2014 року, як сталася оця вся заворуха на Донбасі та Луганську, пішов добровольцем на першій хвилі мобілізації. Це якось мене надихнуло. Мені тоді 16 років було, я закінчив 11 клас і дивлюся, що батько пішов. Він сказав такі слова: “Два мої прадіди воювали за свою державу, за незалежність, а чому я повинен ховатися у кущах?”. І пішов. Якось ці слова мене сильно зачепили й коли мені виповнилося 18 років, а точніше ще в 17 років, десь за пів року до 18, я почав ходити до військкомату та проситися на службу”, – згадує військовий.

Служба у лавах 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу

Наприкінці 2020 року Юрія відправили у Донецьку область. Тоді він підписав контракт на службу як військовий 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу. До цього чоловік був у 363 батальйоні охорони ОК “Південь”.

“Коли служив у 363-ї батальйоні і завжди мені казали: “Не йдіть у 28 бригаду”. Я хотів заламати усі пріоритети й, вважаю, що це найкраща бригада. Точніше, в нас всі найкращі, але це одна з найкращих бригад. Я пишаюся тим, що служу зараз у 28. З батьком, поки в нього там затягнулася медична комісія військових, яким вже за 45 років, ми б вже у лютому служили вдвох, але в різних підрозділах. Оскільки, батько й син не можуть служити в одному підрозділі”.

Як пісня з’явилася у житті бійця

Юрій Городецький не тільки тримає зброю у руках та стоїть на захисті держави, але й записує ролики між завданнями у своєму підрозділі. Пісні він виставляє в інтернеті. Так 17 тисяч лайків назбирала пісня про маму у його виконані, а співанка про батьків перетнула рубіж у 55 тисяч.

За словами Юрія, він з дитинства займається музикою та співом, адже навчався у музичній школі.

“Іду за кермом і просто співаю для себе, а потім думаю: “А чого б це не зафільмувати?”. З Оксаною Стогній – депутаткою Херсонської обласної ради – ми їхали отримувати якісь матеріали. Це ще я служив у 363 батальйоні. Я везу її на місце роботи і кажу: “А хочете я вам заспіваю?”. Я їй співав пісню Назарія Яремчука “Родина”. Це саме та пісня, яка потрапила до соцмереж. Це вона її виклала, я поділився на своїй сторінці. І так вона набрала понад 7 млн переглядів. З того моменту я і подумав щодо того, а чому б не почати викладати пісні якщо людям сподобалось”, – сказав Юрій Городецький.

Більшість своїх пісень військовий записує у дорозі.

“Намагаюся співати з душею, з почуттям якимось. Завжди стараюсь передати якісь емоції. І сьогодні люди просять, щоб я приїжджав з концертами, а це однозначно буде! Буду приїжджати, але спочатку треба перемогти, а ми обов’язково переможемо”, – говорить чоловік.

19 грудня минулого року у Юрія був перший творчий вечір у Скадовську з побратимами. Вони тоді обговорювали ідею щодо сольних концертів по Херсонській області. На березень 2022 року у чоловіка були заплановані близько восьми концертів. Втім через повномасштабне вторгнення РФ заходи перенесли.

Разом з чоловіком іноді співає і його дружина. Вона як і Юрій – військова. Вони служать в одному підрозділі.

“З дружиною ми познайомилися тоді, коли я підписав другий контракт саме у 28 бригаді. На той момент ми спілкувалися як друзі, як побратими. Просто були ділові справи й нічого більше. Так якось спілкувалися, спілкувалися і вийшли з зони ООС, одружилися і по сьогоднішній день живемо разом. Ще о того моменту, як ми просто спілкувалися, приїхав у бригаду, знайшов там якийсь культурний будинок, щоб десь поспівати. І ось в нас було перше свято – 8 березня. Вона мене підтримувала навіть у той момент, коли ми просто були друзями. Мене це надихало, а зараз, як ми одружені, вона ще більше змушує мене співати”, – розказав військовий.

Військовий виконує пісні різних жанрів: від сучасних до старих народних.

“Співаю пісні про Україну, співаю те, що люди не співають, те, що вони забули. Наприклад, відомі співаки співають свої пісні, а от вони забули те, що раніше співали наші прадіди. Тоді були не тільки гарні пісні, але й вони були зі змістом, вони передавали якусь певну подію”, – повідомив він.

Дует з Наталею Могилевською

Юрій записав кавер-версію на пісню “Місяць” Наталі Могилевської. Так утворився їхній дует.

“Я, як зазвичай, слухав пісні і натрапив на пісню Наталі Могилевської. Чесно кажучи, я її перший раз слухав і я плакав. Тому, що вона дуже западає у душу, там усі слова правильні. Мені дуже захотілося заспівати її від себе. Я її заспівав, виклав у соцмережі і вона стрімко почала набирати перегляди, коментарі. Одразу мені написали мої знайомі журналісти і кажуть: “Юро, вашою творчістю зацікавилися представники Наталі Могилевської. Я сказав, що якщо їм зручно, т нехай дають мені контакт і я з ними зв’яжуся”, – пригадує військовий.

Військовий зустрівся з української співачкою та заспівали дуетом у студії. Після чого він отримав коментарі, де люди писали про те, що Наталя Могилевська виступає за три державні мови після війни: російську, українську та англійську.

“Виклавши цю пісню у соцмережі я побачив дуже погані коментарі. Я не сильно слідкую за її творчістю та політичними просуваннями. Для мене є тільки наша державна мова – українська. Тим паче після війни з Росією російська мова повинна зникнути з нашої держави”, – впевнений боєць 28 бригади.

Чоловік також повідомив про те, що він хотів би заспівати дуетом Гімн України з DZIDZIO та Марічкою.

Гімн 28 ОБМр у виконанні Юрія Городецького

Після того як військові бригади вийшли з зони ООС у 2021 році був створений гімн 28 бригади. Його виконав Юрій.

“Спочатку оркестр акомпанує, а я виконую гімн України. Потім оркестр почав виконувати інші пісні і треба було створити гімн бригади. Музику та текст писали під мій голос. Цю пісню ми записали в студії. Вийшло так, що презентував її дівчатам з бригади тільки я сам, акапельно, без музики, але у майбутньому ми презентуємо її так, як треба: з оркестром на плацу”, – сказав він.

Життя та діяльність військового після війни

Боєць продовжуватиме співати та викладати відео у соцмережі. Також він планує проводити концерти як для дорослих, так і для дітей.

“Допомагає надія на те, щоб у майбутньому мої діти жили у вільній та незалежній Україні, а не під російським прапором та у російськомовній державі. Я думаю, що це для кожного чоловіка, жінки та захисника й громадянина є важливим”, – сказав він.

За словами Юрія Городецького, після перемоги України люди відбудовуватимуть все те, що зруйнували російські ракети.

“Ми однозначно будемо це робити під пісню, тому що так працюється легше”.