Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ВІРУС МАВПЯЧОЇ ВІСПИ: ЯКІ ШАНСИ ПОШИРЕННЯ В УКРАЇНІ?

25 Травня 2022 12:42
Тетяна Терзі
ВІРУС МАВПЯЧОЇ ВІСПИ: ЯКІ ШАНСИ ПОШИРЕННЯ В УКРАЇНІ?

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.  Також він розповів про особливості цього захворювання.

«Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже малі. Дійсно, зараз у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, зареєстровано 258 випадків (включно з підозрами на це захворювання). Проте Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Разом із тим, вірус дійсно є стабільним, не так швидко мутує, як, до прикладу, коронавірус, і перебіг є доволі легкий, набагато легший, ніж у натуральної віспи», — зазначив головний державний санітарний лікар.

Водночас українська система охорони здоров’я вже має вказівки, як діагностувати це захворювання. Тобто зараз ми перебуваємо на етапі моніторингу цієї ситуації. Станом на 24 травня в Україні випадки мавпячої віспи не зафіксовані.

Українці, які повертаються додому з-за кордону не становлять загрози для поширення вірусу мавпячої віспи. Адже система епідеміологічного нагляду у кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Це, означає, що навіть якщо виникне ситуація, за якої наш громадянин матиме контакт із людиною, інфікованою цим вірусом, або сам захворіє, то до повного одужання він не зможе покинути країну перебування.

Нагадаємо, Европою поширюється мавпяча оспа.

Поділитись
Зараз читають