Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В УКРАЇНІ РОЗПОЧИНАЮТЬ ВАКЦИНУВАТИ PFIZER І ДОМОВИЛИСЬ ПРО СУМІСНІТЬ ЦИФРОВОГО СЕРТИФІКАТУ ПРО ІМУНІТЕТ

19 Квітня 2021 11:47
Тетяна Терзі
В УКРАЇНІ РОЗПОЧИНАЮТЬ ВАКЦИНУВАТИ PFIZER І ДОМОВИЛИСЬ ПРО СУМІСНІТЬ ЦИФРОВОГО СЕРТИФІКАТУ ПРО ІМУНІТЕТ

До України цього тижня прибула вакцина Pfizer. У межах глобальної ініціативи COVAX Україна безкоштовно отримала 117 тисяч доз вакцини Comirnaty виробництва компанії Pfizer/BioNTech. Про це на своїй сторінці в «Фейсбук» повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.


Щеплення вакциною Pfizer розпочинається в Київській області, а вже від завтра її використовуватимуть по всій Україні. Цю вакцину отримають насамперед персонал і мешканці будинків для літніх людей, а потім — рятувальники й прикордонники.


Також паралельно вже триває щеплення вакциною CoronaVac, яка насамперед розподілена серед маломобільних груп населення, соціальних працівників, освітян, які беруть участь в організації ЗНО.
Серед іншого, Україна домовилася з Єврокомісією про співпрацю над сумісністю українського та європейського Цифрового сертифіката про імунітет від COVID-19. Відповідних домовленостей на моє доручення досягла Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час зустрічі з Віцепрезиденткою Єврокомісії Вєрою Юровою.


Цифровий сертифікат ЄС буде підтверджувати, що людина вакцинувалася від коронавірусу, одужала від нього, а також здала тести. Сумісність українського і європейського сертифіката дасть можливість українцям безперешкодно подорожувати Європою.

Поділитись
Зараз читають