Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні може з’явитися нове свято: подробиці

08 Серпня 2023 12:00
Олександра Сергєєва
В Україні може з’явитися нове свято: подробиці

Вчора, 7 серпня, на розгляд Верховної Ради передано законопроєкт, про запровадження в Україні нового свята – Дня подяки. Проєкт закону опубліковано на сайті Урядового порталу. 

У пояснювальній записки до проєкту зазначається, що запровадження Дня вдячності потрібно для зближення суспільства та дозволить підняти вдячність на загальнонаціональний рівень. 

Метою законопроєкту є формування в українському суспільстві та закріплення на загальнонаціональному рівні такої важливої позитивної риси, як вдячність, і, відповідно, традиції висловлювати вдячність всім, хто на це заслуговує.

Відзначати День вдячності пропонується 22 жовтня, оскільки другий місяць осені багатий на овочі та фрукти, що запровадить традицію святкувати цей день за родинним столом.

Зазначається, що у світі 22 жовтня відзначають «National Make A Difference Day» (День змін на краще). Свято присвячене тому, щоб люди мали змогу спільними зусиллями змінити світ на краще, допомогти оточуючим та зробити життя кращим, що логічно поєднується з ідеєю Дня подяки.

На думку авторів законопроєкту, запровадження свята дозволить підняти рівень вдячності, як важливої позитивної риси громадянського суспільства, закріпити її на загальнонаціональному рівні, що позитивно вплине на зміцнення національної єдності в Україні.

Якщо законопроєкт ухвалять, перелік державних свят зміниться таким чином:

1 січня – Новий рік

8 березня – Міжнародний жіночий день

1 травня – День праці

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

28 червня – День Конституції України

15 липня – День Української Державності

24 серпня – День незалежності України

1 жовтня – День захисників і захисниць України

22 жовтня – День подяки

25 грудня – Різдво Христове.

Наразі законопроєкт надано Верховній Раді для ознайомлення.

Поділитись
Зараз читають