У приміщенні туристично-інформаційного центру «Болград» 23 серпня відкрилася виставка «Історія краю в картографії та нумізматиці». Захід зібрав любителів зануритися в історичне минуле Болградщини через карти та монети різних епох. На виставці побувала журналістка видання «Махала».
Виставка дає можливість ознайомитися з картографічними документами та нумізматичними артефактами різних періодів історії краю.
На картографічній частині експозиції представлені карти, що відображають зміни територіальних меж регіону, розвиток міст та селищ, а також ключові історичні події. Особливий інтерес викликали рідкісні карти, що були створені відомими картографами минулого та зберігалися в архівах протягом століть.
Під час відкриття заходу директорка туристичного інформаційного центру «Болград» Юлія Дімітрова наголосила, що захід підготовлений туристичним центром спільно з членами громадської організації «Буджак».
Голова новоствореної громадської організації «Буджак» Валерій Дімітров підкреслив важливість картографії в розумінні історії.
«Німецькою мовою “карта” означає “зразок” або “оригінал”, грецькою – “папірус для письма”. Сьогодні карта – це посібник для вивчення історії, географії та інших наук. Існує багато видів карт: політичні, економічні, синоптичні, морські, астрономічні, туристичні, військові тощо. Історична карта – це карта, що відображає події, які відбувалися на конкретній території в конкретний час. Історичні карти дають уявлення про історичний простір, місце події та її перебіг. На історичній карті, окрім кордонів держав та населених пунктів, позначено найважливіші події (війни, революції, територіальні зміни), що відбулися на різних етапах історичного розвитку. Ось і сьогодні за допомогою карт ми хочемо згадати історичні етапи нашого краю», – підкреслив Валерій Дімітров.
Колекцію монет представив житель міста Болград Дмитро Пец. Колекція була вперше представлена широкому колу відвідувачів.
«Зв’язок між монетами та історією міцніший і стабільніший, ніж у переважної більшості інших предметів матеріальної культури людства. Рідко можна зустріти вироби, які з моменту їхнього первісного виробництва зберегли свою форму практично в незмінному вигляді протягом 25 століть, а значить, майже впродовж усієї історії цивілізованого світу, відіграючи водночас однакову роль у житті найрізноманітніших суспільств, як європейських, так і азійських. Крім того, рідко можна зустріти вироби, що становлять настільки широку користь і цікавість, часто навіть є джерелом почуття спільності. Нарешті, не так вже й багато предметів, які як і монети, можуть бути так тісно пов’язані з великими подіями політичної, економічної та соціальної історії цілих націй і континентів, як і з особистими долями окремих людей і сімей. Іншими словами, це предмети, завдяки яким можна ілюструвати зміну епох». – наголосив Дмитро.
Нумізматична частина виставки складалася з монет різних епох, які допомагають розкрити економічний та культурний розвиток краю. Відвідувачі змогли побачити монети, які були в обігу на території сучасної Болградщини, починаючи з античних часів і до сучасності. Кожен експонат супроводжувався детальною інформацією про його історичну цінність та контекст, у якому він був створений.
Виставка викликала неабияку цікавість у жителів та гостей. Відвідувачі відзначили високу якість експозиції та її освітню цінність.