Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В центрі Арциза планують зробити Алею Слави на честь загиблих захисників: влада просить у мешканців громади поради 

19 Лютого 2024 10:36
Олександра Сергєєва
В центрі Арциза планують зробити Алею Слави на честь загиблих захисників: влада просить у мешканців громади поради 

На розсуд жителів міста очільник Арцизької громади оприлюднив візуалізацію майбутньої Алеї Слави та запропонував місце для її розташування. Свою думку з цього приводу мешканці вже активно висловлюють на його сторінці у Facebook

Так, міська влада запропонувала розташувати Алею Слави праворуч по алеї від центральної площі міста. Вона буде складатися з великого пам’ятника, на якому буде написано «Герої не вмирають», а по обидва боки від нього буде розташовано меморіальні камені з іменами загиблих воїнів земляків. 

Думка з цього приводу досить різноманітна. Дискусія відбулася з приводу самого встановлення – невелика кількість людей вважає, що це «не на часі», і краще віддати кошти захисникам на передову. Проте більшість мешканців висловилася за встановлення, однак на іншому місці.

«Дуже гарна ідея, чудовий проєкт! Але місце не підходить, розгляньте місце біля пам’ятника загиблим солдатам! На площі проходять всі свята і це буде оскверняти пам’ять наших героїв! Для цього має бути обране особливе місце!», – написала місцева мешканка Віта Стоянова.

«Варіант створення меморіальної алеї (парку) на території поряд з цвинтарем (що біля лікарні), дозволить залишити центр міста для офіційних дат, свят та публічних заходів не створюючи суперечність з традиціями шанувати світлу пам’ять людей», – підтримав таку саму думку мешканець Арциза Володимир Торган.

З цим погодилось багато людей, проте є мешканці, які згодні з запропонованим місцем розташування.

«Ідея гарна, полеглих воїнів треба вшановувати. Місце обране також непогано, аби кожен, хто бажає, мав змогу вшанувати, не шукаючи й не об’їхавши через все місто» – висловився Артур Птаха.

З ним погодилась Олена Сакали-Греміт, яка написала: «Вважаю, що місце вдале, +- в одній частині 28 Червня всі меморіали пам’яті нашого міста. Тим паче, що цей шматочок парку необлаштований. Будь-хто проїжджаючи з сіл, інших громад, зможе на хвилинку зупинитись, щоб вшанувати пам’ять».

Загалом дуже багато різноманітних думок, поступає багато пропозицій щодо іншого місця розташування, зовнішнього вигляду та підпису на пам’ятнику. Тож, як воно буде, та чи буде взагалі, покаже час. А поки кожен мешканець може висловити свою думку «за» чи «проти», та запропонувати свій варіант розміщення.

«Махала» слідкуватиме за розвитком подій.

Поділитись
Зараз читають