Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Болградському районі поступово відмовляються від штучних квітів: навіщо це потрібно робити?

11 Травня 2024 14:53
Тетяна Терзі
В Болградському районі поступово відмовляються від штучних квітів: навіщо це потрібно робити?

Вже у ці неділю та понеділок багато людей підуть на цвинтар поминати померлих родичів, як зазвичай заведено після Великодня. І кладовища замайорять різнобарвними штучними квітами.

Купуючи їх, ми, по суті, купуємо сміття, причому, зовсім не дешево, яке згодом завдає величезної шкоди природі, виділяючи токсичні речовини, забруднюючи ґрунт, повітря та ґрунтові води.

Але люди починають розуміти, що пам’ять про близьких не потребує екологічно шкідливих дарів.

Якщо раніше Болградський ринок, а особливо територія навколо нього, просто утопав в штучних квітах напередодні поминальних днів, то з кожним роком продавців з товаром значно поменшало.

Ще минулого року ми провели опитування в нашому телеграм-каналі, яким квітам віддають перевагу наші користувачі. І виявилося, що багато людей відмовляються від штучних квітів, вважаючи їх загрозою для екології, і надають перевагу живим. Така тенденція зростає з кожним роком.

Ще кілька років тому Українська православна церква закликала парафіян відмовити від пластмасових квітів і берегти природу, а померлих краще поминати молитвою.

Це дуже актуально зараз, бо під час повномасштабного вторгнення в Україну, наша природа і так зазнає руйнівного впливу, страждають флора і фауна. Тому навіщо додавати проблем? Тим більше штучні квіти не такі безвинні, як дехто вважає. Уявіть скільки тонн такого сміття потрапляє на сміттєзвалища кожного року, а скільки просто кидають в яри, або навіть спалюють?

До відома тих, хто ще купляє штучні квіти

Пелюстки штучних кольорів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть негативно впливати на здоров’я.

Стебла, бутони та інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини та дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

Переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип пластику, також є багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканина, метал, часто запаяний всередину пластику). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на звалищі, продовжуючи виділяти токсичні речовини та забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води.

Час їхнього розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні, що нерідко практикується, у навколишнє середовище можуть виділятися важкі метали та діоксини – стійкі органічні забруднювачі, які мають сильну канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

Поділитись
Зараз читають