Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Болграді пройшла тематична зустріч присвячена одному із засновників Болградського музею

18 Травня 2024 16:06
Валерій Гайдаржи
В Болграді пройшла тематична зустріч присвячена одному із засновників Болградського музею

До міжнародного дня музеїв в Болградському історико-етнографічному музеї відбулась тематична зустріч, яка була присвячена одному із його засновників, журналісту-письменнику Юрію Грекову. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Юрій Федорович Греков народився 16 квітня 1938 року в місті Кагул у болгарській родині. Батько – Федір Ілліч Греков родом з міста Рені, мав інженерну освіту, яку здобував в Празі. Мати – Олена Дмитрівна Грекова (Нотевська) родом з села Калчева, мала освіту хіміка, яку також здобула в Празі. Там його батьки познайомились та створили сім’ю. 

В 1948 році сім’я переїхала на постійне місце проживання до міста Болград. Навчався Юрій Федорович в Болградській школі №1, під час навчання отримував багато відзнак, був дуже здатним до вивчення мов. Після переїзду сюди більша частина його життя вже мала зв’язок із містом Болград.

“Сьогодні ми згадуємо Юрія Грекова не випадково, для нас Юрій Федорович дорогий тим, що саме він надав ідею створити в Болграді краєзнавчий музей, і завдяки йому та його друзям Леоніду Субботіну та Павлу Ешмекову в нашому місті зараз існує цей музей”, – зауважила на початку заходу науковий співробітник музею Ніна Гейко.

На захід завітала також племінниця Юрія Грекова Лариса Недєлько. Вона поділилася кількома цікавими історіями з життя свого дядька, зокрема розповіла про його захоплення та зворушливо згадувала про своє дитинство, проведене поруч з ним.

“На канікулах я часто бувала в гостях у мого дядька. Його квартира, яка знаходилася в Кишиневі, була для мене музеєм. На стінах, на поличках, де тільки можна, висіли різні музичні інструменти, сокири, різні стріли, шпаги, і багато інших експонатів, загалом можна було довго ходити по квартирі і все вивчати. У нього було дуже багато книг, які всі не поміщалися в полицях, тому їх ставили просто з підлоги до стелі. Він цікавився абсолютно всім. Дядя Юра добре фотографував, також займався написанням різних поетичних творів. Пам’ятаю, як він набирав текст на друкарській машинці, ночами здебільшого, а потім майстерно переплітав ці сторінки в книжки. Він дуже любив наш край, і його історію”, – розповіла Лариса Пантеліївна.

Поділитись
Зараз читають