Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

УКРАЇНЦІ ПІДТРИМУЮТЬ ЗАБОРОНУ КУРІННЯ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ НАГРІВАННЯ ТЮТЮНУ: ОПИТУВАННЯ КМІС

04 Липня 2022 10:51
Софія Чебан
УКРАЇНЦІ ПІДТРИМУЮТЬ ЗАБОРОНУ КУРІННЯ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ НАГРІВАННЯ ТЮТЮНУ: ОПИТУВАННЯ КМІС

28 червня 2022 року громадська організація «Життя» презентувала результати опитування щодо вживання тютюну та електронних сигарет серед населення України та ставлення до антитютюнових заходів.

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у травні 2022 року серед жителів України (віком 18 років і старших). 

Відтак, абсолютна більшість респондентів (80%) підтримують заборону куріння тютюнових виробів для електричного нагрівання в громадських місцях (їх курять із пристроями, які в Україні представлені брендами glo, IQOS).

Разом з цим 86% опитаних підтримують збільшення кількості громадських місць, вільних від диму (наприклад, робочі місця, офіси, приміщення підприємств, готелі). 

З 11 липня 2022 року в Україні набувають чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами.

Також норми Закону забороняють курилки в приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця. 

Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб спричинених курінням. Значної шкоди куріння завдає й економіці нашої держави: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати рік складають 3,2% ВВП України, або близько 179 млрд грн (станом на 2021 рік) унаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальних виплатат та лікування хвороб, спричинених курінням.

Джерело

Поділитись
Зараз читають