28 червня 2022 року громадська організація «Життя» презентувала результати опитування щодо вживання тютюну та електронних сигарет серед населення України та ставлення до антитютюнових заходів.

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у травні 2022 року серед жителів України (віком 18 років і старших). 

Відтак, абсолютна більшість респондентів (80%) підтримують заборону куріння тютюнових виробів для електричного нагрівання в громадських місцях (їх курять із пристроями, які в Україні представлені брендами glo, IQOS).

Разом з цим 86% опитаних підтримують збільшення кількості громадських місць, вільних від диму (наприклад, робочі місця, офіси, приміщення підприємств, готелі). 

З 11 липня 2022 року в Україні набувають чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами.

Також норми Закону забороняють курилки в приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця. 

Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб спричинених курінням. Значної шкоди куріння завдає й економіці нашої держави: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати рік складають 3,2% ВВП України, або близько 179 млрд грн (станом на 2021 рік) унаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальних виплатат та лікування хвороб, спричинених курінням.

Джерело