Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

“Україна – справжня туристична перлина”: до Болграду завітав веломандрівник із Румунії

17 Травня 2024 13:15
Валерій Гайдаржи
“Україна – справжня туристична перлина”: до Болграду завітав веломандрівник із Румунії

На початку травня до міста Болград завітав веломандрівник з Румунії Алекс Чіопате, який на велосипеді проїхав вже більше 20 тисяч кілометрів. Перші велоподорожі він розпочав 15 років назад, зазвичай це були 2-3-денні поїздки по Румунії, переважно в Трансільванії. Перша велика подорож довжиною близько 3000 кілометрів сталася у 2016 році. Тоді мандрівник прилетів до столиці Латвії, міста Рига, а звідти на велосипеді відправився до Румунії, проїжджаючи через Латвію, Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Сербію та Болгарію. Він розповів журналісту інтернет-видання “Махала” про свої мандри та враження від України.

Що спонукало вас розпочати подорожувати на велосипеді?

Приблизно в 2014 році ми з другом поїхали до Німеччини працювати в цирку, але з роботою не склалося. Хоч у нас було достатньо грошей, щоб повернутися додому літаком або автобусом, ми подумали, що буде великою пригодою, якщо ми спробуємо дістатися додому автостопом. Так ми і зробили, а після повернення додому я зрозумів, що можна так само подорожувати країнами, тільки вже на велосипеді. 

В яких країнах вам вдалось побувати та скільки кілометрів ви проїхали загалом? 

Якщо порахувати мої великі подорожі, поїздки на велосипеді на роботу та невеликі мандрівки на вихідні, то я можу нарахувати приблизно 20 тисяч кілометрів. Щодо країн, то це Латвія, Литва, Польща, Німеччина, Чехія, Словаччина, Угорщина, Молдова, Австрія, Сербія, Боснія, Хорватія, Чорногорія, Косово, Албанія, Північна Македонія, Греція, Туреччина, Грузія та Вірменія – отже 20 країн. На початку травня я відвідав Україну, і вона стала моєю 21 країною.

Це була ваша перша подорож до України? Яким був маршрут мандрівки?

Так, це моя перша подорож до Україні. З Бухаресту потягом я приїхав до міста Бреїли, воно знаходиться неподалік від України, поставив тут намет біля нового моста через Дунай, а наступного дня проїхав місто Галац та потрапив до Рені. Тут ночував в селі Нова Некрасівка. Потім відвідав міста Ізмаїл та Болград, і встановив намет біля кордону з Молдовою. Фінальною точкою мого маршруту мало б бути місто Білгород-Дністровський, але через численні повітряні тривоги, я вирішив змінити маршрут, подалі від дунайських портів. На жаль, до кінцевої точки я не доїхав, вирішив поїхати до міста Комрат, а потім взяв північний курс і завітав до молдавського міста Леова, після до села Леушень, і там перетнув кордон з Румунією. 

Яка була мета цієї поїздки? Чому ви обрали Білгород-Дністровський, як кінцевий пункт призначення?

Мені завжди подобалися велоподорожі, бо це найкращий спосіб насолодитися природою та відкрити для себе нові місця. Їдеш собі повільно, милуючись краєвидами та блукаючи міськими вуличками. Я хотів поїхати до Білгород-Дністровського, тому що там є фортеця, яка за часів дакійського царя Буребіста називалася Тірас, а через кілька століть за часів Стефана Великого була фортецею в Молдові. Так чи інакше, це маленька частинка історії, тому хотів побачити її на власні очі.

Які у вас враження від поїздки УКраїною?

Враження чудові, люди, яких я зустрічав, були привітні, водії вантажівок поважали на дорозі і не обгоняли занадто близько. Хочу відвідати Україну знову, і я обов’язково це зроблю, бо тут є багато місць, які варто побачити.  Україна є справжня туристична перлина. Можливо, цього літа завітаю до Карпатських гір, якщо у мене буде достатньо вільного часу. 

Наскільки складно подорожувати на велосипеді, і чи потрібна для цього якась спортивна підготовка?

Насправді, це не складно, я думаю, що моє тренування – це щоденна поїздка велосипедом на роботу. Навіть якщо ти їдеш загружений та складною дорогою, головне отримувати задоволення від їзди. Також дуже важливим є велосипед, його рама повинна бути правильного розміру, треба відчувати себе комфортно в сідлі. Перед початком подорожей для зручності можна провести невеликий тюнінг. Наприклад, у мене немає спеціального велосипеда для подорожей, це звичайний 26-дюймовий гірський велосипед, який я модифікував відповідно до своїх критеріїв та комфорту.

Яку пораду можете дати для тих, хто мріє розпочати подорожі на велосипеді?

Почніть з невеликих поїздок у вихідні дні. Існує багато стилів подорожей: Bikepacking – легко упакований велосипед з великою кількістю маршрутів; Bike touring – повністю завантажений усім необхідним та диким кемпінгом. Крім того, існує також “кредитна подорож”, це коли в тебе мінімум речей та картка, якою ти можеш оплатити всі товари та послуги, включаючи ночівлю в готелях. Спочатку ви повинні зрозуміти, який тип подорожей на велосипеді ви хочете спробувати.

Фото: Spokes Adventure

Поділитись
Зараз читають