Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

“Такий захід у Бессарабії відбувся вперше”: в селі Кубей провели дефіле старовинних строїв місцевості (Фото)

07 Травня 2024 11:34
Валерій Гайдаржи
“Такий захід у Бессарабії відбувся вперше”: в селі Кубей провели дефіле старовинних строїв місцевості (Фото)

Вчора, 6 травня, в Бессарабії святкували день святого Георгія Побідоносця, яке позначає початок нового чабанського року, бо саме в цей день раніше починали випасати овець. У селі Кубей доєднались до відзначення цього традиційного свята, провівши великий концерт в центрі села, на якому побував журналіст видання “Махала”. 

На початку заходу глядачі мали можливість насолодитися інсценуванням зустрічі пастухів, де вони продемонструвати основні традиційні обряди, які проводились в цей день. 

Місцеві артисти та колективи, зокрема Пантелей Кирмизи, Лариса Бальжик, Микола Болгар, Віктор Кассаделі, Ельвіра Шишман, Яна Іхтіар, Тамара Мошул, Олена Топал, Парасковія Галач та ансамбль “Китчица Пъстра” виконали пісні українською, гагаузькою та болгарськими мовами, а танцювальний ансамбль “Кадинжа” представив народні танці Буджаку.

На концерті відбувся дебют новоствореного танцювального колективу “Чешмя” та дефіле моделей в старовинних національних костюмах села Кубей, зібраних колекціонером Олександром Полібзою протягом багатьох років. 

“Дуже часто національний одяг не є лише у вигляді одного комплекту, особливо в Бессарабії мода змінювалася від архаїчної в бік міської. І це явище я спостерігав на прикладі багаторічних дослідженням змін кубейського строю, що видозмінювався впродовж кількох десятиліть. Такий захід у Бессарабії пройшов вперше, коли під час  дефіле демонструється еволюція одного строю в одному селі, яка відбувалася  протягом багатьох десятиліть. Сьогодні ми наочно показали історію розвитку кубейської локальної моди в першій половині минулого століття. Презентували чотири різновиди жіночого костюма, перший – характерний для 1920-30-х років, другий – характерний для 1940-х, третій – для 1950-х, а четвертий – це побутовий, який був у масах до кінця 1970 років. Мені приємно що нарешті ми цю роботу зробили, і що в нас вийшло втілити це в життя“, – розповів  журналісту  інтернет-видання “Махала” Олександр Полібза.

Поділитись
Зараз читають