Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Чому не слід ламінувати документи: правові наслідки та застереження

01 Квітня 2023 13:30
Ганна Ковальова
Чому не слід ламінувати документи: правові наслідки та застереження

Зберігати все в пластику та целофані – невід’ємне бажання українців. Багато людей не тільки пульт від телевізора обертають в плівку, а й свідоцтво про шлюб ламінують. Фахівці розповідають, чому це категорично не слід робити.

Попри те, що Закон не забороняє це робити та взагалі не регламентує, як потрібно зберегти документи, однак є одне правило – документи мають бути в оригінальному вигляді без будь-яких помарок, підписів та покращень.

Державні структури, нотаріуси та організації працюють виключно з оригіналами документів. Тобто коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність. Тому іноді такі документи вважаються пошкодженими та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення, наприклад, нотаріальних дій.

До того ж, на даний час експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.

Ще один випадок, коли людину з ламінованими документами можуть не обслуговувати. При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригіналу. 

Бо на ламінованому документі не можна:

поставити штамп апостиля;

поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;

зробити виправлення;

внести зміни та доповнення;

Наприклад, апостиль (це такий спеціальний штамп, який засвідчує дійсність документа чи підпису на ньому) ставиться на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі просто фізично неможливо поставити цей штамп.

Також, нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію ТЗ;  пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти). 

Обмеження також не стосується документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт ID-картка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та ін).

Фахівці радять не ламінувати важливі офіційні документи! 

В Інтернеті є багато порад, як ламінувати цінний документ за допомогою праски чи мікрохвильової печі, але ми не радимо так робити. При ламінації на папір наносять клей та плівку, і ця плівка зійде з документа разом із літерами – тож документ буде втрачено, і вам прийдеться йти робити дублікат.

То як зберегти, таке дороге вашому серцю свідоцтво про шлюб / чи розлучення? 

Просто можна покласти його у файл. На відміну від ламінованого такий документ дуже легко можна буде звільнити від плівки без пошкоджень і пред’явити в якості оригіналу! 

Зберігайте документи у недосяжному для вологи, дітей, собак місці – і все буде добре.

Серафим Савченко 

Читайте також:

▪️ Як правильно продати автомобіль? Покрокова інструкція

▪️ Як в Болграді отримати послугу “єМалятко”: інструкція

▪️ Жертви домашнього насилля можуть звернутися по безоплатну правову допомогу: як це зробити?

▪️ На порталі “Дія” тепер можна подати заяву про шлюб: як це зробити? (Інструкція)

Поділитись
Зараз читають