Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Скільки українців вірять в перемогу і яким є їх бачення завершення війни: опитування

04 Липня 2024 13:00
Наталя Іванова
Скільки українців вірять в перемогу і яким є їх бачення завершення війни: опитування

Центр Разумкова в червні 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» провів соціологічне опитування, яке стосувалося важливих для країни питань, в тому числі віри українців в перемогу.  Нещодавно результати дослідження були оприлюднені, в них розбиралася журналістка видання «Махала».

Так, 80% опитаних вірять у перемогу України у війні: 65% – жителі Сходу країни, 79% – жителі Південного регіону і 84% – жителі Західного та Центрального регіонів. Не вірять — 12%: від 9% у Центральному регіоні до 18% на Сході країни.

Стосовно термінів настання перемоги, то 24% вірить, що перемога настане до кінця цього року,  38% вважають, що вона настане через 1–2 роки, 15% — що для цього знадобиться від 3 до 5 років, 5% — більш ніж 5 років, 1% — що перемога відбудеться «навряд чи за мого життя».

Найбільш оптимістичними очікування перемоги були у лютому–березні 2023 р. — тоді 50% вважали, що перемога настане до кінця 2023 р.

Стосовно того, що можна вважати перемогою, 42% тих, хто вірить у перемогу, відповіли, що перемогою можна буде вважати вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року. Ще 17,5% вважатимуть перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині Росії. 14% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 8% — вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 8% — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були захоплені внаслідок повномасштабного вторгнення (після 24 лютого 2022 року).

Опитування проводилося методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитись
Зараз читають