Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Сімейні лікарі з Болградщини про свою роботу та життя

27 Липня 2024 12:43
Махала
Сімейні лікарі з Болградщини про свою роботу та життя

Сьогодні в Україні відзначається День медичного працівника. Це свято є важливим в житті кожного, оскільки не має таких людей, які б жодного разу не зверталися по допомогу до лікаря. В наш час увесь шлях до здорового життя починається у кабінетах сімейних лікарів. Спеціально до свята журналісти інтернет-видання “Махала” поспілкувалися з лікарями Болградського центру первинної медико-санітарної допомоги аби зʼясувати про них та їхню професію.

Лікарка з Болграда Галина Ніколова: “Те, чим займаєшся, потрібно любити!”

Галина Іллівна Ніколова у професії вже понад 15 років. Майбутня лікарка народилася в 1980 році в місті Болград. Здобувши середню освіту в Болградській гімназії ім. Г.С. Раковського дівчина вирішила присвятити своє життя медицині. 

“Одним із факторів, що спонукало мене обрати таку професію, це була моя старша сестра, яка вже працювала лікаркою. Мене це надихнуло, і я вирішила продовжити цю сімейну традицію”, – розповіла  Галина Іллівна.

Вона вступила до Одеського медичного університету, де отримала спеціальність “Терапія”. Протягом здобуття освіти мала змогу отримати практичні навички в декількох одеських лікарнях. Після закінчення навчання у 2004 році вона приєдналася до колективу Болградської поліклініки. 

“Перший справжній робочий досвід я отримала в Болградській поліклініці на посаді дільничного терапевта. До цього проходила інтернатуру в стаціонарі, де спостерігала за пацієнтами цілодобово. У поліклініці ж я виписувала рецепти, і не мала можливості контролювати, чи дотримуються пацієнти цього лікування, тому страшенно хвилювалась”, – згадує лікарка. 

Сьогодні Галина Ніколова продовжує працювати в рідному місті. Протягом професійного життя їй довелось перекваліфікувалася зі спеціальності терапевта на лікаря загальної практики сімейної медицини. 

“Найкращий метод лікування — це спілкування. Лікар не тільки виписує рецепт, але й психологічно підтримує пацієнта. У кожного може бути різна ситуація, тому до кожного потрібно знайти підхід, бо всім людям потрібна підтримка. Це головне, що не можна забувати”, –  ділиться досвідом Галина Іллівна.

Робота медика дуже напружена як фізично, так і емоційно, тому важливо мати можливість відпочинку. Галина Іллівна поділилася, що для неї відпочинок –  це проведення часу з родиною, прогулянки з домашніми улюбленцями. Також їй допомагають фізичні навантаження, як догляд за присадибною ділянкою, де вона вирощує різні рослини.

“Те, чим ти займаєшся, потрібно любити. Це той вид діяльності, який  потрібно вибирати душею і розуміти, що ця професія не з легких,” – зазначає лікарка.

Лікар з села Нові Трояни Сергій Бойчев: “Найбільше в професії мені подобається усмішка пацієнтів”

У відділеному від райцентру селі Нові Трояни працює молодий лікар Сергій Бойчев. У 2017 році він закінчив Одеський національний медичний університет, отримавши спеціальність лікаря загальної практики сімейної медицини. Трохи згодом став працювати сімейним лікарем в амбулаторії села Нові Трояни Городненської громади.

«Я завжди хотів допомагати іншим, робити щось значуще та важливе для людей, саме тому й обрав професію лікаря», – каже Сергій Бойчев.

Свій вибір спеціальності він пояснює тим, що відколи почалася реформа системи охорони здоров’я в Україні, статус лікаря первинної медичної допомоги зріс, а значить і зросла потреба в таких фахівцях. 

«Я бачу в цій спеціальності можливість для свого професійного зростання та реалізації», – додає лікар. 

На думку лікаря, ця професія  – велика відповідальність за життя  людей, і вимагає вміння швидко приймати рішення, а ще розуміння того, що іноді не все залежить від лікарів. 

«Найбільше в моїй професії мені подобається усмішка пацієнтів та слова щирої подяки за проведену роботу. Тоді приходить розуміння, для чого ти працюєш. Насправді це дуже надихає та мотивує», – поділився Сергій Сергійович.

Черга до лікаря Бойчева

Найбільшою проблемою, з якою стикнувся лікар, став період пандемії COVID-19. Тоді обставини вимагали від лікарів безпрецедентної мобілізації ресурсів, швидкої адаптації до нових умов, а також використання новітніх технологій і методів лікування у надважких умовах.

Не менш важливо – доступність сучасних методів діагностики та лікування. Але, лікар зауважує, що за останній рік в цьому напрямку відбулися колосальні зміни. Наприклад, в селі Нові Трояни  відкрили нову амбулаторію з сучасним обладнанням та комфортними для праці умовами.  Для обслуговування населення придбали новий санітарний автомобіль та ліки.

амбулаторія в селі Нові Трояни

Сергій Бойчев розповів, що як і всі лікарі, іноді може відчувати стрес, однак він навчився із ним справлятися.

«По можливості, в стресовій ситуації я шукаю собі спокійне місце, вмикаючи класичну музику, читаю цікаву книгу чи методичні статті.  Варто сформувати стійкість до стресу, задовольняючи потреби у русі, сні та здоровому харчуванні», – додає наостанок лікар. 

Автори: Валерій Гайдаржи, Лілія Биковська

Поділитись
Зараз читають