Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

СІМ ОЗНАК ТОГО, ЩО У ВАС МОЖЕ БУТИ КАМІННЯ В НИРКАХ

21 Червня 2022 15:20
Софія Чебан
СІМ ОЗНАК ТОГО, ЩО У ВАС МОЖЕ БУТИ КАМІННЯ В НИРКАХ

Поява каміння в нирках часто буває пов’язана з раціоном, в якому багато солі і мало води, причому чоловіки бувають схильні до цього порушення набагато частіше за жінок.

СІМ ОЗНАК ТОГО, ЩО У ВАС МОЖЕ БУТИ КАМІННЯ В НИРКАХ

Біль у спині, животі чи боці. Цей симптом виникає, коли сечовід (трубка, через яку сеча проходить з нирки в сечовий міхур) блокується каменем. У такому разі може відчуватися сильний біль навколо нирок, також біль може іррадіювати у нижню частину живота чи стегна. Якщо біль стає настільки сильним, що ви не можете всидіти на місці або знайти зручне положення, попросіть когось доставити вас до лікаря.

Печіння при сечовипусканні. Даний ознака говорить про те, що камінь ось-ось вийде з сечоводу і потрапить до сечового міхура. У той же час викликати печіння при сечовипусканні можуть ІМП (інфекції сечовивідних шляхів) та інші інфекції, тому слід поговорити з лікарем, щоб з’ясувати причину проблеми.

Кров у сечі. Слизова оболонка нирок та сечового міхура чутлива, і якщо камінь дряпає тканину або дратує її, кров може проникнути у сечу.

Виділення сечі невеликими порціями. Якщо ви відчуваєте, що потрібно постійно мочитися, але за раз виділяється тільки невелика кількість сечі, можливо, камінь у нирках проходить через сечовод. Коли це відбувається, камінь дратує сечовий міхур, викликаючи хибне почуття, що потрібно багато і часто мочитися.

Нудота. Дана ознака може говорити, що сечовід частково або повністю заблокований каменем із нирки. До травного тракту і бруньок ведуть загальні нерви, тому закупорка нирковим каменем може викликати нудоту як при отруєнні.

Погано пахнуча сеча. Камені у нирках є побічним продуктом накопичення хімічних речовин у сечі, вони можуть надавати їй особливо неприємного запаху.

Лихоманка. Як такий стан лихоманки з ознобом не є ознакою каміння у нирках, але якщо воно виникає поряд з іншими можливими симптомами каміння у нирках, це вимагає виклику швидкої допомоги.

Поділитись
Зараз читають