Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Розтрата коштів у Болградському районі: екс-голову однієї з сільрад ніяк не можуть посадити на лаву підсудних, а його спільник втік за кордон 

02 Березня 2024 17:00
Олександра Сергєєва
Розтрата коштів у Болградському районі: екс-голову однієї з сільрад ніяк не можуть посадити на лаву підсудних, а його спільник втік за кордон 

На початку 2019 року тодішній голова Олександрівської сільської ради Болградського району у змові з підрядником підробили документацію на ремонті дороги, завдяки чому заробили майже 300 тисяч гривень. Станом на лютий 2024 року жоден з учасників схеми не був покараний – адвокат екс-чиновника знаходить в обвинуваченні помилки та повертає заяви прокуратурі, а другого спільника взагалі не можуть знайти, бо він покинув країну. Про це інтернет-виданню “Махала” стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень. 

Як стало відомо за матеріалами справи, посадовець змовився зі своїм 53-річним односельцем і протягом 2019 та 2020 років привласнив та розтратив майже 300 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Для цього ексголова сільради виділив понад мільйон гривень на капітальний ремонт доріг, але не оголосив один тендер за процедурою відкритих торгів на Prozzoro, передбаченою законом, а розділив суму на шість договорів підряду, які реєстрації на Prozzoro не потребували. Договір про проведення робіт він підписав зі своїм приятелем, який напередодні зареєструвався як фізична особа-підприємець з дозволом проводити дорожні роботи.

Будівельні роботи передбачали капітальний ремонт доріг щебеневою сумішшю з використанням спеціалізованої техніки, про що був підписаний відповідний акт виконаних робіт. Однак судово-будівельні, товарознавчі та економічні експертизи, ініційовані слідством, показали, що вартість будівельного матеріалу виявилася в рази завищена, а спеціалізована автомобільна техніка, кошти за використання якої було сплачено, взагалі не використовувалася. Крім того, акт приймання виконаних будівельних робіт та довідки про вартість виконаних робіт замовник прийняв без інженера з технічного нагляду.

На такій схемі ексчиновник та його спільник «відмили» майже 30% з бюджетного мільйона гривень, тобто майже 300 тисяч гривень. 

У січні минулого року проти ексчиновника було скеровано обвинувальний акт, який доправили до суду. Однак, станом на лютий 2024 року, він все ще не постав перед судом. За матеріалами ухвали Болградського суду, на початку поточного місяця відбулося підготовче судове засідання, під час якого адвокат обвинуваченого заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору, мотивуючи це тим, що поданий на розгляд суду обвинувальний акт не відповідає вимогам законодавства. 

Зазначимо, суд відмовив стороні захисту та призначив судовий розгляд обвинувального акту на 15 лютого, проте жодних відомостей у судовому реєстрі про це слухання так і не з’явилося. Чи його було перенесено, чи з якихось причин матеріали не оприлюднюються, “Махала” дізнається згодом. 

Що стосується іншого учасника цієї справи – підрядника з села Красне Тарутинської громади, то відносно нього відбулося засідання наприкінці 2023 року. Суд оголосив чоловіка в міжнародний розшук та обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який набере чинності, коли того буде знайдено.

Видання “Махала” надалі буде слідкувати за справою. 

Поділитись
Зараз читають