Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Родинна справа Топових з села Василівка: виробництво справжніх вовняних ковдр (Відео)

11 Грудня 2023 16:26
Валерій Гайдаржи
Родинна справа Топових з села Василівка: виробництво справжніх вовняних ковдр (Відео)

З настання зими  на півдні Одещини розпочинається сезон виготовлення вовняних ковдр та інших виробів з вовни. Журналісти видання “Махала”  відвідали виробництво Дмитра та Олени Топових в селі Василівка.

Родина Топових виготовляє різну продукцію з вовни -ковдри, матраци. Вони почали реалізовувати вироби ще в 1997 році. Виготовляли їх в селі Городнє та продавали по всій Україні. В 2008 році відбудували цех у себе на подвір’ї, і з того часу продовжують справу вже в себе дома. На початку будівництва всі верстати та поверхні Дмитро Топов виготовив сам, а велику машину для обробки вовни придбали в кредит.

Щодо великого верстату для обробки вовни ми звернулись до людей, в яких вона була та стояла на продаж.  Ми сказали, що хочемо її придбати, але в розстрочку. Якщо честно, ми не сильно сподівались, що вони згодяться, але сталося чудо. Вони нам передзвонили та повідомили, що згодні. Нас це дуже мотивувало, напевно, це був знак від Бога, що ми йдемо в правильному напрямку. Ось так потроху-потроху ми почали розвивати наш бізнес”, – розповіла  власниця швейного цеху Олена Іванівна. 

За освітою Олена Іванівна бухгалтер, навики з роботи в цеху набуває протягом життя

Мій батько більше сорока років був продавцев, працював у бізнесі, тому наша сім’я вирішила продовжити цей вид діяльності. На даний момент виготовляємо ковдри, матраци, подушки, постільну білизну.  Молоде покоління також залучаємо до цієї справи:  наші діти, внуки, зятья –  загалом всі члени родини допомагають нам в цьому нелегкому процесі”, – поділилася Олена Іванівна. 

В нас усе натуральне, ми закуповуємо овечу вовну в місцевих людей, вони привозять її до нас уже очищену та вимиту. Ми її проводимо через влачанку (машина для розпушування вовни) та віддаємо в цех”, –  розповів Дмитро Іванович.

Повномасштабне вторгнення в Україну знизило попит на їх продукцію, продажі дещо впали, але все одно натуральні ковдри люди купують охоче, бо відчули перевагу речей з натуральних тканин і наповнювачів. Також родина дарувала свої ковдри вимушеним переселенцям та іншим нужденним, зігріваючи таким чином теплом фізичним і душевним.

Як відбувається сам процес виготовлення вовняних ковдр можна побачити у відео на YouTube-каналі “Махала”.

Поділитись
Зараз читають