Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Пункт тимчасового перебування тварин в Болграді: що в ньому побачили волонтери та яка доля безхатніх собак?

13 Листопада 2023 15:45
Валерій Гайдаржи
Пункт тимчасового перебування тварин в Болграді: що в ньому побачили волонтери та яка доля безхатніх собак?

В Болградській громаді реалізується проєкт «Притулок для тварин в Болграді: від обговорювання до дій», в рамках якого журналісти газети «Дружба» та інтернет-видання «Махала» провели «круглий стіл» з представниками влади й громадськості. Темою заходу стало висвітлення проблем, пов’язаних з безпритульними тваринами в Болградській громаді та пошук шляхів їх вирішення. Під час зустрічі  присутні склали покроковий план заходів, які можуть допомогти вирішити це питання. Один з цих кроків – це огляд місцевого пункту тимчасового перебування тварин з метою перевірки його стану та умов утримання чотирилапих.

Журналісти редакції інтернет-видання “Махала” та зооволонтери відвідали так званий “притулок для тварин”. Він знаходиться на околиці міста Болград та облаштований в одному з великих ангарів у минулому військового містечка. Там журналістів та зооволонтерів зустрів працівник служби вилову тварин комунального підприємства міськради “Горводоканал” Іван Греков, який безпосередньо займається виловом, транспортуванням та доглядом за тваринами в пункті перебування. 

Після відкриття ангара наша команда потрапила в приміщення, де утримуються тварини. Перше, що привернуло нашу увагу, це те, що тварини знаходяться в дуже великому приміщенні, просто в клітках, без будь-якого утеплення. Ми акцентуємо на цьому увагу, тому що під час огляду притулку на вулиці була більш-менш тепла погода, а в приміщенні було прохолодно. На час нашого візиту в притулку знаходилось 5 собак: один алабай та чотири собаки маленької породи. В кожній клітці стояли наповнені миски з водою та кормом (але одна з волонтерок припустила, що корм дуже низької якості). Собаки були спокійні, не налякані, йшли на контакт з людьми.

Іван Греков розповів нам, як функціонує притулок.

Ми працюємо тоді, коли до нас надходить виклик, що на території міста Болград помічена безпритульна собака і що вона проявляє агресію до людей. Після цього на місце виїжджає бригада з вилову тварин. Цей процес відбувається за допомогою спеціального сачка і після цього тварина доставляється до цього приміщення. Тут ми за ними доглядаємо, поки з нами не зв’яжеться ветеринар” – пояснив робітник комунального підприємства.

Ветеринар разом з робітниками служби з вилову тварин вирішують в який день будуть проводити медичні операції та маніпуляції. Зазвичай це відбувається щопʼятниці, але якщо тварин у притулку мало, то день медичного огляду може бути трішки відтерміновано. В назначений день лікар проводить огляд та профілактичне щеплення тварин, кастрацію або стерилізацію. Якщо тварина визнана лікарем хворою, вона піддається евтаназії.

Усі процедури мають проводиться в Болградській районній державній ветеринарній лікарні, з якою КП “Горводоканал” має договір. Але, на жаль, не всі процедури відбуваються в належних умовах.

Під час розмови зі спеціалістом служби ми дізнались, що є процедури, які відбуваються прямо в цьому приміщенні. Тут є стіл, на якому тварин каструють, але яким чином проводиться знезараження поверхні, чи проводиться воно взагалі та яким методом роблять кастрацію нам так і не вдалось дізналися. За словами однієї з зооволонтерок, і в Болградській державній лікарні стан приміщень вимагає покращення.

“Після всіх медичних процедур собака в тимчасовому місці перебування знаходиться максимально до двох тижнів, після чого ми повертаємо її на місце, де виловили” – повідомив співробітник КП “Горводоканал” і додав, що всіх мешканці притулку щодня отримують сухий корм та чисту питну воду.

Якщо тварина, яка потрапила до пункту тимчасового перебування, є “домашньою” та має господарів, власник має написати заяву про її зникнення до КП “Горводоканал”. Після цього співробітники комунального підприємства допоможуть повернути тваринку додому. 

“На мою думку приміщення пункту тимчасового перебування не дуже в гарному стані, тут потрібно робити зміни. В приміщення не потрапляє сонячне світло й тут прохолодно, і будівля ніяк не утеплена. Можливо потрібно зробити хоча б невелику реконструкцію, обгородити й утеплити приміщення чи клітки, або знайти більш пристосовану будівлю для притулку. Але в цілому непогано, бо я бачила інші приклади державних притулків в кількох містах України, то там умови були жахливішими” – поділилася своїми враженнями ветеринарна лікарка Христина Поляк.

Зазначимо, що на проведення ветеринарних процедур з Болградського міського бюджету виділили 99 950 грн. 

“За перше півріччя цього року було відловлено 275 тварин, з яких 68 були кастровані (кобелі), а 74 – стерилізовані (суки)” – зазначила начальниця Болградської районної ветеринарної лікарні Марія Назарова під час “круглого столу”.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст  є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Читайте також: Як створення громадської організації для зоозахисників в Болграді допоможе вирішити питання безпритульних тварин?

Поділитись
Зараз читають