У міні-зоопарку Ізмаїльської станції юннатів кожна тварина має своє ім’я і турботливий догляд. Тут завжди працівники ласкаво говорять про своїх підопічних: білочки, лисички, ламочки. І так же з любов’ю розповідають про всіх вихованців. Кожний з видів має своє помешкання із прогулянковою частиною. Є бешкетники, які не проти прогулятися не тільки по станції юннатів, а й вийти у місто. Але це небезпечно в першу чергу для самих тварин. У міні -зоопарку побувала журналістка видання “Махала”.
Нещодавно в центрі уваги опинилася родина мавпочок, яка переїхала з Одеського зоопарку. Вони влаштували прогулянку територією станції. Для їх повернення в помешкання об’єднали зусилля зооволонтери, поліція та рятівники. Холодна осіння погода виявилася не надто приємною для теплокровних мавп, хоча наразі з ними все гаразд. Це не перша їхня пригода: ще в Одесі вони здійснили «вилазку» на Привоз. Зараз у теплому затишному місці при появі людини самець Поляк оберігає свою подругу від зайвої уваги.
Наразі у міні-зоопарку мешкає близько 300 тварин, що належать до 60 видів. Серед них найбільше декоративних птахів: курочок, голубів, золотих фазанів, три види павичів – індійський, білий і арлекін. Старожили, як звичайна носуха, звикли до відвідувачів і поселенці, які оселилися цього літа швидко освоїлись.
До зими станція юннатів ретельно готується: утеплюють вольєри для всіх підопічних. Спокійно переживуть зиму і папуги розели, і їжачки, і білочки. А от опалення приміщення теплокровних лелек, які важко переносять морози, починається зі зниженням температури.
До зимового періоду станція юннатів заготовила зерно і сіно за підтримки місцевої влади. За бюджет міста закуповується м’ясо та риба хижакам, лелекам і лебедям. Також поповнили ветеринарну аптеку, щоб забезпечити належний догляд за тваринами.
Вже зараз не побачиш у ставку черепах червоновухих. Вони переїхали у кабінет до тераріуму. А от рибки припиняють споживання їжі і впадають у сплячку у своєму звичайному місці. До зими поміняли свої шубки лисички Аліса та Афіна та єноти Кирило і Сіма. У новому вбранні їм не страшні холоди.
Тварини завжди раді відвідувачам, які зазвичай приносять смаколики. При цьому кожний мешканець має свої уподобання. Мавпи крім бананів полюбляють огірки, помідори, солодку кукурудзу, гранати, які доречно поспіли у саду станції юннатів. Дуня із задоволенням куштує родзинки. Всі фрукти, вирощені в саду, працівники посушили та будуть додавати до раціону і пропонують відвідувачам приносити сушку.
Співробітники станції особливо уважно спостерігають за родиною мавп, бо Дуня в чудовому стані та може народити.