Минуло 100 днів з початку роботи на посаді керівника Болградської окружної прокуратури Ігоря Домущея. Прийнято вважати, що 100 днів – це той період, який необхідний, щоб увійти в курс справ, дізнатися про проблеми і зробити кроки в бік їх вирішення. Про це він розповів виданню Махала.

Ігор Валерійович, які проблеми Ви побачили в Болградському районі і на що будете звертати увагу в першу чергу?


Ми працюємо відповідно до тих завдань і пріоритетів, які ставили перед собою. Це, в першу чергу, протидія корупції, кримінально караним правопорушенням в бюджетній сфері, у сфері земельних відносин та екологічній сфері.


Аналіз стану законності та злочинності на території Болградського району свідчить про те, що порушення на пріоритетних напрямках, на жаль, носять масовий характер. І є серйозна проблематика у виявленні, розкритті та розслідуванні саме цих категорій злочинів.
Зокрема, у сфері земельних правовідносин проблематика починається з того, що органами місцевого самоврядування не проводиться інвентаризація землі.


Свідомо не проводиться?


Є достатні підстави вважати, що в цьому питанні може бути присутня потужна корупційна складова.
Ми бачимо розповсюджені факти незаконного використання землі, самовільного зайняття земельних ділянок. І в той же час бачимо, що самі ж власники земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів в особі об’єднаних територіальних громад в більшості випадків на них не реагують.


На жаль, мушу констатувати, що порушення у бюджетній сфері носять тотальний характер, і вони є майже на кожному об’єкті, де використовувалися бюджетні кошти – питання тільки в сумах і способах розкрадання.


Але чомусь ми не чуємо, щоб хтось із керівників був покараний, звільнений за свої зловживання.


Ви маєте рацію. У наших реаліях і з нашою ментальністю досягти результату можна тільки одним шляхом – ламати це на корені, щоб ні у кого не виникало бажання заробляти собі таким чином на заможне життя. В даному випадку може спрацювати тільки один принцип – невідворотності покарання.


У стислі, розумні терміни злочин має бути розкрито, проведено досудове розслідування, обвинувальний акт направлено до суду та за результатами його розгляду постановлено обвинувальний вирок. В цьому процесі велике значення має кожна його складова. Тільки тоді можна досягти бажаних результатів.


Тобто ми скоро почуємо про підсумки резонансних справ?


Думаю, так. Ми працюємо в цьому напрямку. Кінцевий результат – це не тільки кількість направлених до суду обвинувальних актів, хоча це теж важливо, а головне – вирок суду, що набрав законної сили.

Скорочено. З повним текстом інтерв’ю можна ознайомитися в друкованому виданні Дружба.


Тетяна Терзі