Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Правнук легендарного хірурга: у Болградській лікарні розпочав роботу молодий лікар-гінеколог

12 Вересня 2023 16:04
Тетяна Терзі
Правнук легендарного хірурга: у Болградській лікарні розпочав роботу молодий лікар-гінеколог

Він правнук легендарного лікаря-хірурга Давида Гіндентулера. Але абсолютно не хизується спорідненістю з лікарем, якого називають корифеєм Болградської охорони здоров’я. Давид Гіндентулер був головним лікарем Болградської лікарні з 1945 до 1978 року. А тепер тут працює його правнук Олександр Тошкін.

Він розповів, що усвідомлено прийшов до медицини. З дитинства хотів бути лікарем і рівнявся на свого відомого прадіда – Давида Мироновича та бабусю Ганну Давидівну Гавриленко, яка працює лікарем-ендокринологом. І хоча батьки Олександра Тошкіна не пов’язані із медициною, він вирішив продовжити сімейну династію.

Після закінчення Болградської школи №2 майбутній лікар вступив до Одеського національного медичного університету. Довгі шість років освоював важку та відповідальну професію. Рік проходив інтернатуру у Болграді, потім два роки – в Ізмаїльському перинатальному центрі. Спеціалізація молодого лікаря – акушерство, а в Болграді на той час вже не було пологового відділення, тому він вирішив, що набути необхідного досвіду зможе в Ізмаїлі.

Чому він вибрав для себе саме цю спеціалізацію? Олександр Сергійович відповів, що так склалося, а потім додав, що то велике щастя бачити появу нового життя на землі та радісні очі жінки, яка стала мамою. І таке щастя він відчув не раз, прийняв уже багато малюків. Хоча й зізнається, що робота акушера-гінеколога відрізняється від тієї, що показують у телесеріалах. У реальному житті мало романтики і багато залишається за кадром, бувають важкі випадки, горе, хвороби, втрати. Лікар переживає різні емоції разом зі своїми пацієнтами. Але як кожна людина хоче, щоб позитивних моментів було більше.

М’який, інтелігентний, з тихим голосом – лікар привертає до себе увагу. Старшим жінкам важко прийняти такий образ сучасного акушера-гінеколога, тому що, не секрет, акушерство радянського періоду було багато в чому агресивним. Нині все навпаки.

«Ми працюємо без агресивного акушерства. Чекаємо, як природою задумано, так і має йти. Ми втручаємось лише тоді, коли щось іде не за планом», – розповідає лікар. Щоправда, зізнався, що поки що не вдається перемогти створений роками стереотип: що трапилося – те трапилося, хай іде само собою. Ні, вагітність не повинна бути випадковою. До неї треба готуватися, відвідати лікаря хоча б за три місяці, пройти обстеження та підготовку до вагітності та пологів. І тоді буде менше патологій, а сама вагітність пройде легше. Якщо вона запланована та бажана, то й жінка почувається по-іншому. Поки ж на підготовку до вагітності приходить у кращому випадку одна жінка зі ста.

«Я хочу порадити всім жінкам не відкладати свій візит до лікаря, не соромитися, приходити на прийом хоча б один раз на рік. Це дуже важливо. На жаль, жіноча онкологія лідирує серед інших захворювань. Коли вже починає щось боліти – часто буває пізно. Тому любите себе, стежте за своїм здоров’ям», – закликає лікар.

Не могли не оминути питання підліткової вагітності. Олександр Сергійович зазначив, що, незважаючи на інтернет, молодь вкрай мало знає про способи контрацепції, їхню непоінформованість він назвав колосальною. У цьому є вина всіх: батьків, школи, лікарів. Тому, на жаль, є випадки вагітності у 13-14 років, ранні аборти. У суспільстві поки не заведено говорити про це в сім’ї, мало просвітницьких програм, і це має негативні наслідки.

У ході спілкування ми навіть встигли обговорити тему майбутнього інтерв’ю з лікарем. Від нас – зібрати всі незручні питання, які підлітки соромляться поставити дорослим, а від лікаря – відповіді на них.

На прощання не могли не поставити питання, як почувається лікар у нашому провінційному містечку після Одеси та Ізмаїла.

«Це моє рідне місто, і я його люблю. Тут я народився та виріс. Виїжджати не збираюся», – поділився доктор Тошкін. Тому, милі жінки Болградського району, полюбіть себе, як закликає лікар, та приходьте на прийом. І малюків більше нашому району!

Поділитись
Зараз читають