Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Плацинда, голубці та вино: у Рені пройде благодійний ярмарок «Дари Бессарабії»

04 Листопада 2023 12:31
Микола Григораш
Плацинда, голубці та вино: у Рені пройде благодійний ярмарок «Дари Бессарабії»

18 листопада о 12:00 у місті Рені відбудеться благодійний ярмарок «Дари Бессарабії». Вона стане продовженням доброї традиції, закладеної минулого року, коли також було проведено благодійний ярмарок, але називався він «Єдність у різноманітті». Відмінною особливістю нинішнього ярмарку стане те, що він певною мірою буде об’єднаний із фестивалем вина, який проводився протягом ряду років ще до широкомасштабної війни спочатку в селі Долинському, а потім і в Рені.

Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

«Ми запрошуємо взяти участь у нашому ярмарку всіх виноробів, де можна буде продавати свою продукцію, а також кожен візьме участь у конкурсі на найкращого винороба, переможця якого визначить спеціальна комісія за результатами голосування відвідувачів ярмарку», – розповіла кореспондентові «Махали» начальниця відділу культури, молоді та спорту Ренійської міськради Антоніна Асаржи.

Також на цьому ярмарку відбудеться конкурс голубців.

«У нас край багатонаціональний, у кожного народу свої особливості їхнього приготування та своя назва цієї страви. Наприклад, у гагаузів це долма, у молдаван – сармале. Голубці будуть виставлені на продаж, після чого відбудеться голосування, яке виявить, яка з господарок продала найбільше. Крім того, наш край – це край плацинди, яку у кожного народу готують по-своєму. Є плацинда з гарбузом (тим більше зараз сезон цього овочу), а також із бринзою, яку, наприклад, у болгар називають міліна, а у гагаузів – киирма», – зазначила наша співрозмовниця.

Крім того, відбудеться концертна програма з естрадними та фольклорними номерами.

«Як уже було сказано вище, ярмарок у нас буде благодійним. Кошти, зібрані від реалізації вина, голубців та плацинди будуть направлені ЗСУ, і це буде вже третій такий ярмарок на підтримку наших Захисників. Виручені гроші ми направимо саме у військові частини, де служать наші ренійські хлопці, на їхні потреби. Ми, культурний фронт, маємо підтримувати наших воїнів тим, чим можемо тут у себе», – сказала на завершення Антоніна Асаржі.

На знімках: благодійний ярмарок «Єдність у різноманітті» 5 листопада 2022 року. Фото із соцмереж.

Поділитись
Зараз читають