Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Офтальмологічний кабінет Болградської лікарні поповнився новим обладнанням (відео)

10 Квітня 2024 14:09
Софія Чебан
Офтальмологічний кабінет Болградської лікарні поповнився новим обладнанням (відео)

За останні роки  офтальмологічний кабінет Болградської центральної районної лікарні значно укріпив матеріальну базу, поповнюючись новим обладнанням, яке допомагає лікарям якісніше та ефективніше проводити обстеження та лікування пацієнтів. Про це інтернет-виданню “Махала” розповіли генеральний директор Болградської ЦРЛ Віктор Дішлі та лікарка-офтальмолог Світлана Докова. 

Нам вдалося покращити матеріально – технічну базу поліклінічної служби, в тому числі і кабінета офтальмолога. Нове обладнання вдалося придбати за фінансової підтримки Болградської міської ради. Зазначу, що раніше такого класу та рівню обладнання не було в районних лікарнях. Сьогодні ми зацікавлені в тому, щоб надавати якомога ширший спектр послуг для населення міста та району. Зараз пацієнтам не треба іхати для обстеження до Одеси або міста Ізмаїл, все необхідне обстеження можна пройти в Болградській центральній районній лікарні”, – розповів Віктор Дішлі. 

Кожного дня лікарка-офтальмолог Світлана Докова приймає понад 35 пацієнтів. Вона каже, що зараз набагато легше  працювати. З новим обладнанням лікарка може  виявити патологію на ранній стадії, вчасно почати лікування та  побачити позитивну динаміку. Світлана Семенівна розповіла детально про можливості офтальмологічного обладнання. 

Перше, що допомагає нам виявити гостроту зору пацієнта, як дорослого так й маленького, це таблиця. Особливість електронної системи в тому, що кожна буква йде за спадом у розмірі та я маю можливість самостійно обирати букви, щоб ніхто не міг передбачити, яка буква буде наступною. Також куплений набір пробних лінз та оправ. Раніше ми працювали з набором 60-х років, тому ви, напевно, самі розумієте різницю в роботі”, – підкреслила лікарка. 

Також офтальмологічний кабінет поповнився рефрактометром, щільною лампою, фундус-камерою та електронним периметром. 

Рефрактометр – це пристрій застосовується для ранньої діагностики захворювань сітківки та зорового нерву. Дозволяє візуально спостерігати стан судин очного дна, робити їх фотозйомку та спостерігати в динаміці розвиток очних патологій.  Обладнання показує зображення райдужки та роговиці.Тобто грубу патологію ми можемо тут побачити.  Щілинна лампа дозволяє подивитися передній відрізок очного яблука, роговиці, кон’юнктиви, повіки, райдужки та кришталика. У порівнянні з тим, що було раніше в нас –  різниця в результативності у десятки та в сотні раз краща. Також є фундус-камера, за допомогою якої ми можемо подивитися, в якому стані очне дно: і в центральній зоні, і на периферії. Також ми можемо порівняти стан очного дна. Електронний периметр допомагає нам визначити поля зору, цього ми не могли зробити раніше. Попередні апарати дозволяли нам побачити лише грубу патологію,  а зараз ми маємо можливість розглянути навіть дрібні зміни. Я вдячна керівництву за можливість працювати з сучасним обладнанням та радію, коли бачу позитивний результат роботи”, – поділилася Світлана Докова. 

Віктор Дішлі підкреслив, що у Болградської районної лікарні є багато планів. І всі вони направлені на покращення медичного обстеження та лікування пацієнтів саме в Болграді.

Поділитись
Зараз читають