Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Новинні пустелі чи інформаційно здорові території: яка ситуація на півдні Одещини

11 Квітня 2024 14:12
Тетяна Терзі
Новинні пустелі чи інформаційно здорові території: яка ситуація на півдні Одещини

Експерти неурядової організації  Media Development Foundation, яка займається розвитком незалежних медіа України,  розподілили райони на інформаційно здорові та нездорові. Про це повідомляє видання «Махала».

Команда дослідників проаналізувала 11 областей України. Це прифронтові та прикордонні області, що найбільше постраждали під час повномасштабного вторгнення. Вони проаналізували ситуацію на території 68 районів та в місті Київ, де зараз функціонує 879 редакцій.

Експерти хотіли виявити так званні новинні пустелі, під якими розуміють громади, які не отримують достатньої кількості перевіреної інформації про місцеві виклики та події, які готують саме незалежні медіа.

Експерти ввели поняття «здоров’я» району, щоб звести всю інформацію до єдиного показника, який може бути візуалізованим, а відтак — осмисленим. У цьому дослідженні градація така:

«нездоровий» район — це такий, у якому відсутні локальні медіа й він не покритий виданнями з інших (сусідніх) районів; район, у якому відсутні локальні медіа й він покритий лише одним медіа з інших (сусідніх) районів;

«частково здоровий» район — район, у якому є ОДНЕ незалежне медіа АБО район, який покривають щонайменше два медіа з інших районів;

«здоровий» район — район, у якому базується два й більше незалежних медіа.

Незалежне медіа «Махала», яке також досліджували есперти, охоплює контентом три райони півдня Одещини. І саме ці райони не є новинними пустелями.

Отже, Болградський район віднесений до здорового, бо на його території базується незалежне медіа. Всі три райони півдня Одещини вважаються інформаційно покритими.

Нам приємно, що наші партнери з Media Development Foundation високо оцінили роботу з інформування населення півдня Одещини.

Повністю з дослідженням можна ознайомитися за посиланням.

На фото місто Болград, фото редакції.

Поділитись
Зараз читають