Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

“Любов до спорту мені прищепив дідусь”: тренер з Болграда Олег Мадревський про своє захоплення та роботу

14 Вересня 2024 14:00
Валерій Гайдаржи
“Любов до спорту мені прищепив дідусь”: тренер з Болграда Олег Мадревський про своє захоплення та роботу

Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізкультури та спорту, який офіційно затверджений у 1994 році. Напередодні свята журналіст інтернет-видання “Махала” зустрівся з керівником Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Болградської міської ради Олегом Мадревським. Він розповів про те, як та коли почав захоплюватись спортом, а також поділився, як розвиває спортивні напрямки в громаді.

Олег Мадревський народився у 2000 році в місті Болград. Закінчив Болградську гімназію, після чого вступив на історичний факультет Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Любов до спорту мені прищепив дідусь. Пам’ятаю, мені було 6 років. Ми поїхали на чемпіонат району з футболу, який проходив в селі Залізничне. Тоді зустрічалися команди Болград і Залізничне. Мені так сподобався матч, що з того часу я закохався в цей вид спорту. Я навіть пам’ятаю свій перший матч, який я дивився по телевізору. Це був фінал ліги Європи 2009 року, матч Шахтар – Вердер. Тоді наша команда здобула перемогу з рахунком 2:1. Це була перша гра, коли я реально усвідомлено вболівав за команду. Після цього я вже почав дивитися футбол на постійній основі”, – розповів Олег Андрійович.

Перші тренування проходили неподалік від дому, на власноруч облаштованому полі, де він разом з друзями грали у футбол. Це місце стало для них своєрідним центром збору, де кожен вихідний або вільний вечір хлопці збиралися, щоб відточувати свої навички та просто насолоджуватися грою. 

З 8 до 16 років я тренувався в Болградській команді під керівництвом тренера Володимира Вадіянца. Він чудово нас тренував, допомагав удосконалювати навички та підтримував новачків, які приєднувалися до команди. Ми інколи самі організовували футбольні турніри: збиралися грошима, купували кубки та медалі, а потім влаштовували змагання між командами з різних вулиць. З часом до нас почали приєднуватися інші хлопці, які цікавилися футболом. Особливий поштовх нам дали змагання, що проводилися на рівні районів міста. Ми грали на місцевому стадіоні, і для нас було честю представляти наш Парківський район”, – зауважив Олег.

Вступивши до університету, він одразу приєднався до футбольної команди свого факультету. Вже того ж року його команда здобула перемогу на Спартакіаді серед факультетів. Після тріумфу на університетському рівні, команда вирішила взяти участь у міському чемпіонаті, де вони змагалися у двох дисциплінах: футболі та мініфутболі. З часом у команді з’явився тренер, який почав готувати їх більш професійно до майбутніх турнірів і чемпіонатів. 

Навчання на історичному факультеті стало для мене важливим етапом у житті, оскільки, крім вивчення історії, у нас викладали такі предмети, як політологія, філософія, соціологія, економіка, менеджмент та багато інших. Завдяки цьому, я значно розширив свої знання як у професійному, так і в особистому плані”, – підкреслив Олег Мадревський. 

Після завершення навчання Олег почав працювати в логістичній компанії, і хоча його робота не була пов’язана зі спортом, паралельно він продовжував активно займатися футболом. Він не залишав тренування та змагання, оскільки футбол вже став його  пристрастю.

Після початку повномасштабного вторгнення я повернувся додому. У цей час спортивне життя міста майже завмерло — люди сиділи вдома, намагаючись адаптуватися до нових реалій. Я зрозумів, що хочу допомогти оживити спортивне життя міста та надати дітям можливість знову займатися улюбленими видами спорту. Спочатку приєднався до комунальної установи “Спорт для всіх” як спортивний інструктор, а вже у 2023 році мене призначили на посаду директора”,- зауважив Олег Мадревський.

Окрім посади директора комунального закладу «Спорт для всіх», він також є тренером дитячої футбольної команди «Ялпуг». На цій посаді він займається підготовкою юнаків, активно працюючи над розвитком їхніх навичок та спортивного духу. 

“Я завжди мріяв тренувати дітей та бути тренером. Коли в нашому закладі з’явилася потреба очолити одну з футбольних груп, я з радістю взяв на себе цю відповідальність. Спочатку працював з двома групами, кожна з яких налічувала по 12 дітей. Наша робота була зосереджена на основах футболу, розвитку командного духу та особистих навичок. З часом, завдяки наполегливій праці та підтримці батьків і колег, до нашої команди приєдналися нові молоді таланти. Сьогодні у команді «Ялпуг» тренується понад 80 дітей”, – зауважив тренер. 

Зараз він успішно поєднує свою роботу на посаді директора спортивного закладу з роллю тренера футбольної команди. Також продовжує грати за футбольну команду міста Болград. 

Ми зробили акцент на різноманітності спортивних напрямків і набрали нових тренерів, деякі з яких приїжджають з інших місць. Зараз у нас представлено 14 видів спорту. Кількість призових місць значно зросла: з 54 перших місць у 2022 році до 255 у 2023 році, що майже в п’ять разів більше. Ми також розширюємо участь у змаганнях на обласному рівні. Кількість дітей у наших командах значно перевищує кількість дорослих спортсменів, і ми сподіваємося, що юні спортсмени залишаться в Болграді та продовжать розвивати спорт у нашій громаді”, – сказав наприкінці зустрічі Олег Мадревський. 

Фото ЦФЗН “Спорт для всіх” Болградської міської ради

Поділитись
Зараз читають