Здавалося б, компоненти складу морозива (цукор, вершки, молоко) дитина до 2 років вже отримує, тому і шкоди від десерту чекати не слід. Однак поспішати пригощати малюка морозивом не варто.
Педіатри одностайно рекомендують не давати діткам вершковий десерт раніше 3 років. У той же час морозиво з різними добавками рекомендується давати тільки після 6 років.
Це пов’язано з ризиком негативного впливу на здоров’я шкідливих синтетичних добавок, включених в ласощі, їх здатність викликати важкі алергічні реакції.
Починати давати морозиво дитині слід з 2-3 ложечок низькокалорійного. Обирайте натуральний продукт без добавок.
Морозиво для маленьких дітей повинно бути трохи підталим – до густоти сметани. Перекус морозивом до основного прийому їжі призведе до втрати апетиту і відмови від їжі. Фахівці вважають, що з’їдений відразу ж після трапези холодний продукт здатний ускладнювати травний процес.
Правила вибору морозива для дітей:
Якщо батьки вирішують пригостити дитину морозивом промислового виробництва, то при покупці слід керуватися такими порадами:
❄ Перш за все, потрібно уважно вивчити склад продукту, щоб не купити десерт з наповнювачами та шкідливими для здоров’я добавками: рослинними жирами, емульгаторами, консервантами, стабілізаторами, ароматизаторами.
❄ Не слід купувати морозиво на вагу – воно могло перебувати в незакритих контейнері тривалий час.
❄ Деформація упаковки (стаканчика або брикету) свідчить про те, що морозиво розморожувалося і заморожувалося повторно.
❄ Яскравий колір морозива свідчить про наявність в ньому барвників, купувати його дитині не слід.
❄ Якщо шоколадна глазур покрита крапельками води, то це свідчить про порушення правил зберігання продукту, купувати його не можна.