Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Історії порятунку безпритульних тварин: як просувається зооволонтерська робота у Болграді

27 Лютого 2024 16:30
Лілія Биковська
Історії порятунку безпритульних тварин: як просувається зооволонтерська робота у Болграді

Уже четвертий місяць у Болграді успішно реалізується проєкт під назвою “Притулок для тварин: від обговорення до дій”. Протягом цього періоду зооволонтери виконали значну роботу у місті: вони прилаштували 17 тварин і провели стерилізацію ще 7. Крім того, в плани ветеринарної лікарки вже включено проведення ще двох операцій зі стерилізації найближчим часом. Інтернет-видання «Махала» зібрало найцікавіші історії порятунку собак, які відображають величезний внесок зооволонтерів у кращу долю безпритульних тварин.

Історія перша. Лакі

Одного дня на вулицях Болграда жінка знайшла цуценя з травмованими кінцівками. Їй стало дуже шкода маленьке щеня, але забрати його до себе додому не було можливості, тому жіночка облаштувала тваринці місце у під’їзді. Оскільки песик пересувався лише на передніх лапах, йому потрібен був особливий догляд.  Жінка тиждень піклувалася про собаку, змінювала їй підгузки, годувала, робила масаж лапок та купала, допоки сусіди не почали скаржитися та просити винести песика на вулицю.

Тоді про цю історію дізналися зооволонтери. Собаці дали імʼя Лакі (у перекладі з англійської – щасливиця).

В громаді знайшлися небайдужі люди, які погодилися приютити в себе собаку. Але вона дуже сумувала за жінкою, яка її врятувала, настільки, що навіть не могла спокійно їсти і спати. Тому її двічі повертали до зооволонтерів, і коли останні вже не знали як вдіяти трапилось диво – Лакі захотіли приютити зоозахисники з міста Одеси. І для проходження подальшого лікування Лакі відправилася у притулок Олени Ротанчук.

Олена піклується десятками тварин з травмами, важкими хворобами, займається евакуацією тварин із зони бойових дій, тож побачивши історію Лакі вона не змогла лишитись осторонь. Болградські зооволонтери знайшли переноску та відправили собачку до Одеси автобусом.  

Спеціалістам вдалося встановити, що задні кінцівки Лакі сухі, але невелика надія на їх порятунок є. Наразі щеня чекає своєї черги на операцію, яка відбудеться незабаром. 

Таким чином після декількох місяців скитання собака знайшла тимчасове місце проживання і отримала шанс на повноцінне чотирилапе життя. Після проведення операції Лакі повернеться до Болграда, і волонтери шукатимуть їй родину.

Історія друга. Білочка

Доросла, але невеликих розмірів собачка, прибилась до приватного будинку зооволонтерки Олени. У її двір можна було легко пролізти, тому собака приходила і уходила, коли їй було потрібно. Оскільки прийшла зима і на вулиці стало досить холодно, жінці довелося залишити собаку на деякий час у себе. Олена назвала свою підопічну Білочкою.

Жінка доглядала за нею, годувала та пригріла її. І незабаром Білочка народила щенят, яких Олена роздала в хороші руки, а одного з них залишила жити у себе. 

Нещодавно Білочку стерилізували, під час відновлення вона перебувала на перетримці, проте згодом собака все ж таки повернулася на вулицю.

Олена переселенка і коли настане час вертатися додому, Білочку вона забрати з собою не зможе, адже цю волелюбну собаку утримувати у квартирі буде надскладно. Тож вже сьогодні зооволонтери шукають їй нову родину та дім. 

Історія третя. Рижуля

Рижулю багато хто знає у Болграді, адже вона вже не один рік живе в центрі міста (в районі райдержадміністрації). Вона дуже добра та волелюбна собака. А ще, дуже часто народжує, саме тому зооволонтери прийняли рішення її стерилізувати. Тільки минулої весни одна з волонтерок – Ірина змогла знайти дім пʼятьом цуценятам цієї собачки. Але так трапляється не завжди, і буває й так, що цуцики вимушені поповнювати ряди безпритульних тварин міста.

Зооволонтерка Олена принесла Рижулю на стерилізацію просто на руках, бо та дуже нервувала, передчуваючи операцію. Але згодом, від ніжності та тепла рук ветеринарної лікарки, вона міцно заснула і прокинулася вже стерилізованою. Після операції Рижуля потрапила на перетримку до іншої волонтерки, і коли реабілітаційний період пройшов – повернулася у звичайну середу проживання. 

Рижуля – дуже довірлива до людей та добра собака. Сьогодні волонтери підгодовують її, як і інших безхатніх чотирилапих, та шукають їй люблячу родину та дім. 

Як приєднатися до доброї справи?

Болградські волонтери щоденно працюють лише на ентузіазмі. Стерилізація, медикаменти, корм – все це волонтери роблять та купляють на свої гроші, а також за допомогою донатів небайдужих мешканців міста. Тож якщо ви хочете доєднатися до допомоги тваринкам, реквізити наступні:

Картка ПриватБанку на ім’я Крістіни Поляк: 5168 7451 5263 8653 

А також доєднуйтесь до сторінки зоозахисників в Instagram, де наші волонтери роблять звіти про витрачені кошти, інформують про збори, а також шукають дім тваринкам. 


Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст  є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Поділитись
Зараз читають