Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Етнічні болгари та гагаузи з Болградського району відвідали Форум національних меншин

11 Червня 2024 14:10
Наталя Іванова
Етнічні болгари та гагаузи з Болградського району відвідали Форум національних меншин

7-8 червня у місті Києві відбувся “Форум національних меншин (спільнот) України: європейська перспектива, діалог, захист прав”, під час якого було порушено  теми законодавчих ініціатив щодо захисту прав національних меншин (спільнот), які проживають в Україні. Болградський район представили Обласний центр болгарської культури в місті Болград та Обласний центр гагаузької культури в селі Виноградівка. Про це вони повідомили на своїх сторінках у Фейсбуці.

Метою форуму було закликати всіх лідерів держав-членів Європейського Союзу продовжувати підтримувати Україну на шляху до євроінтеграції та закликати до ухвалення переговорної бази та офіційного початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Обласний центр болгарської культури розкрив багатство своєї культури в її різних аспектах і напрямках, представивши історію, фольклор, побут і традиції болгарського народу, матеріальну і духовну культурну спадщину. А представники центру гагаузької культури презентували присутнім виставку виробів народно-ужиткового мистецтва гагаузів.

Представлені ​​виставки викликали зацікавленість з боку влади в особі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пані Ольги Стефанішиної, а також Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Під час заходу представники нацменшин обговорили з владою шляхи щодо удосконалення законодавства країни до норм ЄС, аби держава могла гарантувати права та захист національних меншин в Україні.

Було обговорено спільний проєкт Європейського Союзу та Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів протидії дискримінації та прав національних меншин в Україні» та шляхи його реалізації в нашій країні. 

“Глибока інтеграція з ЄС сприятиме подальшому демократичному розвитку прав людини, верховенства права, гуманітарних підходів і міжнародних відносин, зокрема захисту національних меншин (громад), як один із ключових аспектів вступу до Європейського Союзу”, – пояснили у обласному центрі болгарської культури. 

Поділитись
Зараз читають