Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Екологи приманюють в Бессарабію пеліканів (Фото)

16 Січня 2024 11:00
Ганна Ковальова
Екологи приманюють в Бессарабію пеліканів (Фото)

Активісти громадської природоохоронної організації “Rewilding Ukraine”, яка веде свою діяльність на території Бессарабії в Дунайському біосферному заповіднику, розробили план із залучення у наші краї пеліканів. Про це активісти повідомили на сторінці ГО.

Через півтора-два місяці в дельті Дунаю та на інших водоймах Європи розпочнеться сезон розмноження кучерявих пеліканів. Аби ці дивовижної краси птахи обрали місцем народження своїх пташенят Бессарабію, активісти працюють над розробкою спеціальних платформ для гніздування. Це штучні острівці, на яких птахи почувають себе безпечно.

“Такі платформи є ефективним інструментом для формування гніздових колоній пеліканів. Досвід Румунії, Болгарії та інших країн ініціативи «Шлях життя пелікана» показує, що пелікани залюбки будують на них свої гнізда, таким чином захищаючи їх від хижаків та іншого турбування. Платформи покликані тимчасово замінити птахам природні острівці, допоки європейські заплави не будуть відновлені у великому масштабі”, – пояснили екологи громадської організації.

Аби заманити на ці платформи птахів, майстри з приватного підприємства “Нова” зліпили з цементу чотирьох штучних пеліканів реального розміру. Незабаром вони «оселяться» на гніздових платформах у Дунайському біосферному заповіднику, щоб приваблювати на них справжніх птахів.

Поділитись
Зараз читають