У сучасному світі жінки дедалі частіше демонструють силу, сміливість та підприємливість, надихають інших своєю наполегливістю та рішучістю. 19 листопада у світі відзначається День жіночого підприємництва. З цього приводу Махала розповість історію, яка показує, що навіть у часи випробувань можна створити щось прекрасне.
Влітку 2022 року Христина Тюх, майстриня-бровистка, вперше потрапила в Бессарабію. Вона — дружина військового, тому розуміла, що, допоки є можливість бути поруч із чоловіком, буде переїжджати за ним. Першою точкою було Вилкове. У той час саме звільняли Зміїний, і там було досить неспокійно, тому вся родина намагалася відмовити її від цієї поїздки. Але її рішення було незмінним. Зрештою доля і служба остаточно зупинили подружжя в Кілії.
«Я розуміла, що два переїзди за такий короткий проміжок часу — це забагато. Я ледь оговтувалася від стресу і, щоб не збожеволіти, почала активно працювати», – ділиться Христина.
Підприємницькою діяльністю Христина зайнялася ще у Хмельницькому — її бізнес про жінок і для жінок. Розуміючи, що на новому місці доведеться все починати з нуля, почала готуватися завчасно: вивчала роботи місцевих майстрів і цільову аудиторію. Першим робочим місцем став невеличкий стіл у студії на Бессарабському ринку.
«Я знімала багато контенту — як якісного, так і розважального. Купувала рекламу в місцевих пабліках. І, звісно, вдосконалювала свою майстерність. У салонах краси вільних місць для бровисток не було, тому я розуміла, що варто покладатися на себе. Було важко. Згодом я все ж орендувала невеличкий кабінет у відомому салоні міста, і клієнтів значно побільшало».
Через рік Христина зрозуміла, що вже готова відкрити власну студію. Довго шукала приміщення, годинами обирала декор в інтернет-магазинах, бо бажала створити стильний простір, де дівчата могли б не тільки зробити брови, але й гарно провести час, зробити красиві фото і відео.
У день відкриття студії все було ідеальним: гарні гості, яскраві кульки, фуршет і квіти. Крім одного: чоловіка не було поруч. У ці дні він перебував у зоні бойових дій, і Христина не мала жодного звʼязку з ним. Сльози радості за свій простір, який вони створювали разом, змішувалися зі сльозами страху і болю за коханого.
Чоловік повернувся, життя стало стабільнішим, студія запрацювала у своєму темпі. До кожного свята Христина готувалася дуже відповідально: величезні ялинки на Новий рік, ароматні свічки, гноми, гарбузи та ліхтарики на Гелловін, обовʼязково живі квіти до 8 березня.
На цьому вона вирішила не зупинятися і запустила власний навчальний базовий курс “Professional Brow Artist”. Бувало так, що дівчата перед переїздом за кордон хотіли здобути нову спеціальність у бʼюті-сфері, тому зараз її учениці працюють у Європі та США.
«Під час навчання я завжди говорю своїм дівчатам, що в нашій роботі конкурентів не існує. Є колеги, з якими ми робимо одну справу. І ніколи не намагайтеся порівнювати себе з кимось, бо це шлях у нікуди. Я завжди порівнюю себе сьогоднішню з собою вчорашньою», – каже майстриня.
Христина багато вчиться сама, постійно підвищує рівень своєї майстерності й вдосконалює навички зйомок, щоб залишатися в тренді та мати свіжі ідеї.
За день до зустрічі з «Махалою» Христина шокувала своїх клієнток звісткою: їй знову доводиться переїжджати, тому працюватиме ще тільки тиждень. Хоча нещодавно вона розширилася та анонсувала відкриття нового простору для дівчат із великою кількістю сюрпризів. Її чоловіка переводять у Суми, тому вона має слідувати за ним.
«Я нікого не закликаю чинити так, як я. Це мій вибір. Я розумію, що там небезпечно, але інакше не можу. Чоловік переймається, що через нього я знову залишаю бізнес. Але він не винен (плаче). Я не хочу, щоб він так себе почував, адже зараз таке життя, до якого ми мусимо пристосовуватися», – ділиться почуттями дівчина.
Христина дивиться у майбутнє з острахом, але з оптимізмом. Каже, що вже має план дій, як будувати кар’єру на новому місці. З читачами вона ділиться кількома порадами:
«Формула успіху (повний клієнтський запис, наприклад) для бʼюті-майстрів у 2024 році, на мою думку, така: якісно виконана робота (забезпечує високий рівень задоволення клієнтів і створює репутацію професіонала) + якісно зняті відео, що публікуються регулярно (підкреслюють майстерність, залучають органічну аудиторію та поширюють репутацію в соціальних мережах) = успіх (потік органічної аудиторії на сторінки соціальних мереж, відповідно клієнтів)», – каже Христина.
Христина неодноразово наголошує на важливості використання соціальних мереж: Facebook, Instagram, TikTok. Також у маленьких містечках завжди працює «сарафанне радіо». Якісні роботи Христини помічали місцеві дівчата, рекомендували одна одній і часто приходили з проханням зробити так само, як у подруги. Завдяки майстерності, високим стандартам роботи та почуттю стилю Христина здобула велику любов кілійських дівчат, і зараз її Instagram переповнений прощальними відео зі студії.
«Я також буду сумувати за Бессарабією. Хоч було важко звикати до місцевих звичаїв, побуту та діалекту, через що потрапляла в кумедні ситуації. Тут живуть дуже відкриті та добрі люди, мені їх бракуватиме», – ділиться дівчина.
Наразі Христина готується до відʼїзду, розпродає все, що має у студії, й бере із собою мінімум речей і свій величезний досвід.