Вчора, 19 березня, у Національний природний парк “Тузлівські лимани” прилетіли перші птахи-розвідники. На думку еколога Івана Русєв, вони відвідали лимани, щоб оцінити ситуацію, та, у разі добрих умов, повідомлять своїм родичам, що можна прилітати та гніздуватися на Одещині.
Раніше червонокнижні птахи прилітали до Тузлівських лиманів лише погостити та поласувати смачною рибою, а для гніздування обирали інші регіони, але у травні 2023 року, вперше, обрали для виведення пташенят територію Тузлівських лиманів, а саме – узбережжя лиману Бурнас біля села Базарь’янка.
Перше гніздування виявилося невдалим через близкість до населеного пункту, але наполегливі птахи знову повернулися та загніздилися на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей.
Восени 2023 року малеча народилася, а зафільмувати це рідкісне явище приїхав телеведучій Дмитро Комаров. Тоді працівники парку провели кільцювання 192 пташенят.
Ймовірно, птахам сподобалося у Бессарабських степах, адже після зимування вони знову повернулися до нацпарку. Якщо приблизні території не будуть піддаватися ракетним атакам росіян, які можуть налякати рожевих гостей, то птахи знову прилетять великою зграєю та виведуть нове потомство.
Нагадаємо, навесні минулого року до парку прилетіла рекордна кількість рожевих фламінго у кількості 570 дорослих птахів.