Онлайн-послуги набирають популярності, а в період пандемії ще й актуальності, оскільки це значно економить час та дозволяє уникнути зайвих контактів.


«Махала» вирішила перевірити, які сервіси доступні для болградців, та зробити добірку сервісів, завдяки яким можна отримати онлайн-послуги в держустановах Болграду і Болградського району. Відзначимо, що в більшості випадків для цього необхідно завчасно подбати про наявність електронного цифрового підпису, який можна замовити в додатку «Приват24», (для постійних клієнтів — безкоштовно) або в податковій службі.


ЕЛЕКТРОННІ ЧЕРГИ

Паспортний стіл
На офіційному сайті Державної Міграційної служби України можливо не лише записатись на прийом до паспортного столу, але і відразу сплатити послуги та отримати талон.

Дитячий садок
Автоматизована система онлайн черги до закладів дошкільної освіти на сторінках сайту Департамента освіти і науки Одеської області державної адміністрації надає можливість батькам (законним представникам) подати електронну заяву до садка.
Ознайомившись з системою і обравши садок, батьки за допомогої інструкції, яка є на сайті, проходять реєстрацію. Дані дитини та батьків заповнюються згідно оригіналів документів, без помилок.
Після того, як підійшла черга, батькам автоматично відправляється повідомлення на електронну пошту про те, що вони можуть отримати путівку в садок, в який вони реєструвалися. Тому важливо вказувати діючу електронну адресу та номер телефону.
Зібравши необхідні документи, батьки звертаються до відповідного районного відділу освіти, де перевіряються представлені документи та друкується путівка. Після її отримання, батьки (з путівкою) прямують до обраного закладу дошкільної освіти.


Поліклініка без черг
Це зручна медична електронна система, за допомоги якої медзакладам зручно керувати потоком пацієнтів, а пацієнту легко потрапити до лікаря.
Система «Поліклініка без черг» дає можливість пацієнтам зробити онлайн запис на прийом до лікаря Болградської центральної районної лікарні та відвідати спеціаліста в зручний час. Запис можливо зробити як до свого сімейного лікаря, так і до будь-якого фахівця в медичному закладі за потребою.


ОРГАНИ ВЛАДИ


Болградська районна державна адміністрація
Болградська районна рада
Болградська міська рада
Давно мають свої сайти. На них можна не тільки познайомитися з керівництвом міста та району, знайти номери телефонів потрібних відділів та підвідомчих структур, адреси електронної пошти для написання листа, а й дізнатися про прийняті рішення міської та районної рад, розпорядженнях райдержадміністрації, почитати новини про діяльність органів влади.
Тут же можна дізнатися про вакансії і про те, на що і як вже витрачені або планується витратити бюджетні кошти. Важливо, що сайт Болградської районної державна адміністрації доступний і для людей з проблемами зору.
В районі починають з’являтися сайти територіальних громад.
Сайт вже мають Василівська ТГ і Кубейська ТГ. Тут ви можете дізнатися про життя громади, ознайомитися з проектами рішень і навіть створити електронну петицію.


СЕРВІСИ ЦЕНТРАЛЬНИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

«ДІЯ»
Дія — портал онлайн-сервісів державних послуг, де все швидше, чітко й зрозуміло, а також дуже зручний додаток на телефоні в якому можливо зберегти всі необхідні документи та папери.


Тут можна отримати послуги:
• записатись до листа очікування вакцинації від COVID-19;
• при народженні дитини;
• пов’язані із пенсією, пільгами;
• щодо довідки про відсутність судимості;
• переглянути мапу пропускних пунктів;
• подати позов до суду та інше.


Пенсійний фонд України
Для зручності пенсіонерів був створений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. За допомогою цього онлайн-сервісу жителі Болграду, де б вони не знаходилися, можуть без проблем направити звернення навіть без наявності електронного цифрового підпису.

Однак вам обов’язково знадобиться він, якщо необхідно буде отримати інші онлайн-послуги на цьому порталі.
Зокрема:
• подати заяви про призначення пенсії або її перерахунку;
• запросити дані з єдиного реєстру про трудовий стаж з 2004 року,
• замовити довідку про доходи.


Але для цього ви має подбати про те, де зробити сканкопії необхідних документів. Як правильно їх зробити, вам поетапно готові розповісти фахівці управління пенсійного фонду в Болградському районі за телефоном «гарячої лінії» (048) 46-4-24-11.


Субсидії та інші види соціальної допомоги
Міністерство соціальної політики також подбало про своїх клієнтів. Зокрема, на сайті міністерства можна подати заяву на призначення допомоги при народженні дитини, призначення житлової субсидії. Також в допомогу одержувачам житлової субсидії та пільг буде сайт Ощадбанку.


В особистому кабінеті, пільговик /субсидіант отримує чимало переваг. Зокрема, розмір нарахованих пільг/субсидій в розрізі кожного місяця, поточний загальний розмір залишку пільги / субсидії, текст SMS за кожен місяць; інформацію про виставлені рахунки комунальними підприємствами (інформацію можна подивитися за кожен місяць). А також – ознайомитися з переліком постачальників комунальних послуг, які були надані пільговикам / субсидіантам на момент заповнення заяви на надання пільги / субсидії в УПСЗН.


Важливо! При відкритті на сайті Ощадбанку особистого кабінету потрібно писати номер мобільного телефону, який був зазначений в заяві на призначення субсидії / пільги.


Реєстрація актів цивільного стану і не тільки

Щоб зареєструвати шлюб, потрібно записатися на прийом до відділу Болградського РАЦСу, подати заяву, отримати повторно свідоцтво про шлюб/народження, виписки з реєстрів або змінити прізвище. Департамент державної реєстрації та нотаріату вам у допомогу!
Але знову ж таки, потрібно наявність електронного цифрового підпису та доступу до сканера. В іншому випадку, ви можете тільки записатися на прийом до відділу РАЦСу на зазначеному сервері.


Центр зайнятості
Стати на облік в Центр зайнятості можна теж, не залишаючи стіни свого будинку. Щоб скористатися цією послугою, потрібно звернутися до сайту служби зайнятості.
Там знайти рубрику “Реєстрація у службі зайнятості» подивитися загальну інформацію, вибрати Центр зайнятості, зручний для обслуговування, на адресу якого відправляється електронного листа з сканкопію заяви і необхідних документів. Це легше зробити клієнту через мобільний додаток «Дія», або на офіційному сайті. Надалі клієнти отримують відповідь від ЦЗ за прийнятим рішенням. Також на офіційному сайті центра зайнятості можливо стати у електронну чергу, що полегшує подальші дії клієнтам.


Кадастр 2.0
Це назва веб-ресурсу електронних послуг Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Тут можна замовити адміністративні та отримати сервісні електронні послуги Госгеокадастра.
Це дозволить вам замовити і оплатити онлайн виписку з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, виписки про нормативну грошову оцінку землі (безкоштовно) і отримати відомості про власників/користувачів земельних ділянок (безкоштовно). Більше дізнатися про електронний кабінеті і доступних електронних сервісах можна на довідковому сайті.


ОСОБИСТІ КАБІНЕТИ СПОЖИВАЧІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Природний газ
Gazolina online – безкоштовний вебсервис актуальної інформації про стан особистого рахунку, який дає можливість швидко та просто роздрукувати рахунок на оплату послуг, або сплатити комунальні рахунки банківською карткою, дізнатись про діючі тарифи, наявний баланс, а також всю історію оплат та показань лічильників.


Електропостачання
Одеська обласна енергопостачальна компанія надає можливість побутовим клієнтам вносити вчасно, зручно показники лічильника. Надає інформацію згідно порядку постачання електроенергії, можливість онлайн сплати за послуги.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ


Електронний кабінет Державної податкової служби надає наступні послуги:
• податковий календар;
• стан розрахунків з бюджетом;
• листування з органами ДПС;
• облікові дані;
• пошук інформації в реєстрах ДПС;
• подання заяв/запитів;
• подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді;
• сплата податків (фізичним особам);
• перегляд даних СЕА ПДВ.


Софія Чебан, Тетяна Манолова