Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Чи так важливо почати нове життя з понеділка: відверта розмова з чемпіонкою України та  фітнес-інструктором Катериною Івановою

Чи так важливо почати нове життя з понеділка: відверта розмова з чемпіонкою України та  фітнес-інструктором Катериною Івановою

З настанням Нового року багато хто приймає рішення розпочати нове життя, зі здоровими і правильними звичками. Інтернет-видання “Махала” поцікавилося спортивною та танцювальною культурою міста Болград, правильним харчування у професійного фітнес-інструктора, чемпіонки України з боді-фітнесу Катерини Іванової.

Вона народилася в Миколаєві, працювала в Одесі, та життя назавжди пов’язало її з Болградом. Це зовсім протилежна сучасна історія, коли з великого міста переїжджають у маленьке та своїм трудом, наполегливістю доводять, що навіть у провінційному містечку можна жити повним життям та мати безліч можливостей для розвитку.

У спортзалі Катерина з 15 років, а загалом у хореографії з 5 років – це Школа мистецтв, Вище училище культури (клас хореографії), пізніше Київський університет культури та мистецтв. У 25 років вона стала чемпіонкою України з боді-фітнесу. Катя постійно працює над удосконаленням себе та свого тіла.

Вона працювала у мережі фітнес-клубів в Одесі. У 2011 році вийшла заміж та через рік переїхала до Болграда. Через місяць Катя взяла в оренду приміщення і облаштувала спортзал, бо життя без спорту не уявляє.

Катерина, ти з обласного центру переїхала до провінції. Можеш порівняти життя у великому місті та маленькому. Чим вони відрізняються?

У маленькому місті легше і швидше заводиш  знайомства. У великому місті кожен сам за себе.

Плюси – це безумовно невелика оренда зали, щоб почати власну справу. Я одразу відкрила фітнес та дитячі хореографічні групи. Спочатку у мене було 2 групи: дітки від 5 років та старші від 13 років.

У 2016 році ти стала «Леді Болград»? Хто і що спонукало тебе до участі?

Мене вмовили організатори заходу. Це було великою несподіванкою, я довго не погоджувалася, але потім заспокоїлася та вирішила – чому б ні, я все одне працюю над цим.

Як ти вважаєш, що допомогло тобі перемогти?

Я думаю, швидше за все, моє вміння триматися на сцені.

А взагалі, для мене це була і класна підготовка, і щось нове, незвичайне, я ніколи раніше не брала участі в таких заходах.

Як ти вважаєш, чи розвинена спортивна культура в нашому місті?

Мало спортивних напрямків. Але це і зрозуміло – немає фахівців, а якщо є професіонали, вони їдуть у великі міста.

СПОРТ

Часто кажуть, що у маленькому провінційному містечку немає можливості для розвитку. Але твій приклад доводить протилежне. Як все ж таки стати успішним у своїй справі?

Не лінуватися. Лінь – найбільший ворог людського успіху. Вставати і йти працювати. Ти витрачаєш багато часу на це, але потім отримуєш дивіденди.

Зараз доступний інтернет та багато інформації. Книги, курси – брати знання є звідки, тільки потрібні надійні джерела інформації. Але я все одно не хочу зупинятися і мрію про свій спортзал!

Які види тренувань Ви вважаєте найефективнішими для загального зміцнення організму?

Абсолютно все – головне рухатися. Важливо мати цілі. Активне спортивнее життя – це завжди було круто, модно, сучасно. Ти максимально відчуваєш своє тіло. Їм можна похвалитися і його не купиш за гроші. Я не можу вже без спорту.

Для спортивних тренувань є обмеження у віці?

Ніколи не пізно розпочинати. Можна починати і в 60, головне під наглядом тренера. Буває, що тіло ще не пристосоване для тренувань, а йому дають велике навантаження. Починати треба з малого та поступово нарощувати навантаження. Мінімальна кількість вправ, мінімальне обтяження. Обов’язково додавати кардіо, ходьбу. У віці це особливо важливо. Дивимося, звичайно, на обмеження по здоров’ю, але це окрема тема. Головне бажання!

Які види індивідуальних тренувань ти пропонуєш?

Спортзал, тренажери. При цьому обговорюється індивідуальне харчування, комплекс вправ готуємо, виходячи з цілей. У кожного вони різні: хтось хоче схуднути, хтось підкачатися, відповідно у них різне харчування, різні тренування, інтенсивність і частота. Я щоденно та активно веду сторінки в Інстаграмі , де пропагандую здоровий спосіб життя з особистої сторінки та сторінки  фітнес-клубу «Адреналін».

Як правильне харчування впливає на досягнення спортивних цілей?

Це 80 відсотків успіху. Якщо людина неправильно харчується і перебільшує жири та вуглеводи, дуже важко буде привести себе в порядок. М’язи можна наростити, але жир нікуди не дінеться і в цілому не отримаеш те, чого хотілося б.

За 12 років спортивної кар’єри у Болграді у тебе більше історій спортивного успіху чи невдалих спроб?

У мене є дівчатка, які тренуються 11 років. Звичайно, були і такі історії, коли прийшли, але не вийшло. Здебільшого люди тренуються, потім припиняють, потім знову тренуються з певною періодичністю. Але це в будь-якому разі краще, ніж зовсім нічого.

Зараз багато пропозицій в інтернеті пройти курси за два дні або два місяці та стати нутриціологом, фітнес-інструктором, психологом. Як ти ставишся до цього?

Неможливо за два дні стати фітнес-інструктором. Такі курси, особливо онлайн можливі лише після здобуття вищої освіти. Як підвищення кваліфікації – так, але не більше.

Я витратила на свою освіту 7 років, а перед цим 8 років навчалася в хореографічній школі мистецтв, я півжиття витратила на здобуття освіти. Також у спортивній кар’єрі обов’язково потрібні тренування з діючими культуристами, вони надали мені безцінного досвіду. 

Середній вік твоїх спортсменів?

Середній вік – це 35 плюс. Вони навіть діляться зі мною, що їм краще прийти в зал позайматися, ніж просто сидіти вечорами в кафешці. Раніше цього не було, я молодь практично не бачила у спортзалі.

Розкажи про свої труднощі у роботі? Чи були такі?

Будь-яка робота, яку любиш, перестає бути важкою насправді. Мені було складно, коли я народила дитину. Бути якийсь час «не в строю». Але цей час тривав недовго і через 4 місяці я вийшла знову на роботу. Насправді дуже складно поєднувати сім’ю і такий обсяг роботи, тому весь вільний час віддаю родині. Мені дуже пощастило, чоловік мене розуміє і підтримує, навіть ходить на наші концерти.

Скільки коштує абоненемент зараз у спортзал?

На місяць безлімітний абонемент коштує 600 грн. Зал працює з 9.00 до 20.30. Індивідуальне тренування – від 150 грн, якщо VIP-тренування воно дорожче. Ведення харчування на місяць – 500 грн. У спортзалі є також якісний спортивний одяг та спортивне харчування (аміно-кислотні комплекси, протеїнові комплекси, батончики, коктейлі).

Ще я веду спортивні тренування для дівчат: пілатес, йога та кардіотренування з різним обладнанням для фітнесу. Тренування проходять 3 рази на тиждень о 17.00 та 18.00. Ну і звичайно хореографія для трьох вікових груп.

Ти більше фітнес-тренер чи керівник танцювального колективу хореограф?

50 на 50. Але, напевно, я таки більше спортсменка, бо це прям моє.

Які важливі навички набувають люди, які займаються спортом і хореографією?

Вони відчувають своє тіло. Відчувають кожен м’яз. Постава і хода навіть змінюються. Це психологічна впевненість, яку надає м’язовий тонус. Я і сама розвиваюся з дітьми. І так радісно, коли вчиш нові рухи і твоє тіло піддається новим вправам.

ХОРЕОГРАФІЯ

Ось уже понад 10 років, як в нашому місті функціонує танцювальний колектив  “FLY”. Свою активність вони висвітлюють на свой сторінці в Інстаграмі. Виступи колективу завжди наповнені енергією, емоціями та креативністю. Юні танцюристки ставали справжніми зірками місцевої сцени.

Цього року “Dancestudio FLY” вперше отримав досвід виступу за кордоном. Їхній виступ назвали приголомшливим. 

Хореографія – це окрема і більша частина твого життя. Розкажи про неї?

Мій колектив називається “Dance studio FLY”. Я веду 3 вікові групи. Маленькі 5-10 років, середні 10 -13 і старші 13-16 років. Заняття 3 рази на тиждень. У групі по 20 дівчаток, у молодшої поки що 15.

Так, за освітою я керівник колективу народного танцю, але ніколи не думала, що зв’яжу своє життя з даною освітою.

У чому особливість вашого колективу?

У мене специфіка – сучасна хореографія, щоб діти могли добре рухатися, імпровізувати, не були затиснуті, почувалися впевнено. Плюс тримати себе в хорошій спортивній формі – це здоров’я все ж таки. Я пишаюся ними, у мене є дівчата, які вже 10 років у колективі.

Яким був Ваш перший виступ?

Коли я тільки почала працювати, я дізналася, що везуть дітей на виступ до Холмського. Пройшло лише кілька тренувань, у мене ще не було постановок, практично нічого. Підійшла мама однієї з дівчаток з пропозицією. Дівчинка була талановита і за тиждень ми підготувалися та повезли сольний виступ на конкурс. 

Насправді з самого початку тут дуже своєрідно сприймають сучасну хореографію. Були навіть такі моменти, коли нас не випускали на сцену. Нічим не мотивуючи відмову. Але змінився не лише час, але й сам колектив. Зараз ми намагаємось підлаштовуватись під тематику заходів.

Яким був найяскравіший і незабутній виступ?

О, це виступ перед концертом Макса Барського у Болграді. Тоді ми як кажуть були «на розігріві». На центральній площі Болграда проходив пісенний конкурс і між виступами танцював наш колектив. Нам навіть тоді казали, що Макс Барських привіз балет і не вірили, що цемісцевий колектив. Величезна площа людей, що заряджала енергією.

У якому стилі чи жанрі ви готуєте виступи?

Ми маємо багатожанровий колектив. Один рік ми танцюємо кантемп, інший -джаз-фанк, третій рік – вог, зараз працюємо над хіп-хопом. Це складний стиль. Він активно розвивається зараз, та й взагалі з часом з’являється все більше складної танцювальної техніки. Ми теж постійно намагаємося вдосконалюватися, розвиватися.

Які виступи заплановані у найближчі місяці?

Готуємось до виступу в конкурсі «Чисті Роси». Також плануємо нову поїздкуна фестиваль влітку. Батьки надають матеріальну підтримку для участі у конкурсі. Найімовірніше це буде Болгарія, де ми вже були минулого літа. 

Чи існують певні вимоги для учасниць колективу?

Так, я досить вимогливий керівник. Я вимагаю, щоб дівчатка стежили за своєю фігурою, не набирали вагу. Вимагаю постійного відвідування тренувань та якісного виконання техніки танців. 

У квітні 2023 року ваш коллектив вперше дав звітний концерт. Розкажи про нього?

Так, це був благодійний концерт на підтримку воїнів ЗСУ. Він складався із 15 номерів. Дівчатка дуже старалися. Ми плануємо оновлювати свій репертуар та давати нові концерти. Насправді багато нових номерів видати не вдається через важку хореографічну техніку, але поставити два круті номери на рік цілком реально.

Що б ти побажали нашим читачам в новому році або хочеш як тренер щось донести до населення?

Я давно хочу донести, щоб люди менше їздили на автомобілях і більше ходили пішки, тобто більше активностей і рухів. Менше пили алкоголь і слідкували за своїм здоров’ям. Харчувалися якісною їжею.

Не лінуйтеся працювати над собою, правильно харчуватися і тоді ви будете себе чудово почувати!

Поділитись
Зараз читають