Чи можливо під час війни не сваритися зі своїми рідними? Питання в тому, як ви доносите свій посил до рідних. Психологиня та тілесно-орієнтовний терапевт Ярослава Федорчук запевняє, що контролювати форму подачі зараз дуже складно, зверніть на це увагу і не йдіть в звинувачення.

Замість звинувачень ви можете сказати:

«Я зараз дуже злюсь через відчуття безпомічності. Мені страшно і я не розумію, що буде завтра. Я не відчуваю себе в безпеці. Давай ми з тобою як партнери подумаємо, що можемо зробити».

Жінки більш пластичні й емоційні зараз, їм легше переробляти подібну інформацію. Чоловіки навпаки, все тримають в собі, консервують страхи, їм з цим складніше. Тому обережніше з критикою до свого партнера. 

Старайтесь використовувати принцип бутерброда: хороший акцент — конструктивна критика — хороший акцент. Так критика сприйматиметься партнером адекватно. 

Наприклад, чоловік сказав вам щось неприємне, ви йому можете відповісти: 

«Послухай, я дуже тебе ціную і люблю як свого чоловіка/партнера, але твої слова мене зараз дуже ранять/злять і т.д. Не роби так, будь ласка. Прошу тебе опиратись на свою раціональну частину і бути для нас захисником. Ми з усім справимося».

Опори сипляться зараз у всіх, тому що люди відчувають неймовірну безпомічність. Якщо у вас є сили і бажання, можете організувати ритуал переговорів. Приміром, щовечора о 18:00 сідати разом, щоб поговорити. 

Задавати питання:

•Як ти сьогодні?

•Чим я можу тобі допомогти?

•Що з тобою? Я приміром злюсь на те і те. Ти як?

•Давай шукати компроміс, якщо це можливо.

Якщо у вас є маленькі діти, можете прожити агресію через гру з ними. Або спробувати цю гру в своїй парі.

Гра на роботу з агресією:

Стаєте на 4 «лапи» і уявляєте себе твариною, яка може захищатись лапами, зубами, ричанням… Граєте, наприклад, в сім’ю тигрів. Покусуєте, лапою штовхаєте. В такій ігровій формі буде набагато легше прожити агресію.

ДЖЕРЕЛО