Фізіологи вже досить давно говорять про те, що занадто висока температура повітря стає причиною того, що люди почуваються втомленими і тому в спеку дуже хочуть спати. Що ж насправді відбувається із організмом і чому складно боротися зі сном?
Не вистачає рідини
Першою причиною того, що хочеться спати, вважається нестача рідини в організмі. Коли на вулиці надто спекотно, посилюється потовиділення. Це цілком нормальний прояв механізму терморегуляції.
Витрачається багато енергії на те, щоб охолонути
Потові залози працюють надто активно, що забирає багато енергії. Саме тому організм починає використати свої запаси глюкози. У зв’язку з цим стає набагато менше сил, людина починає відчувати втому та сонливість.
Зниження кров’яного тиску
Спека стає причиною розширення кровоносних судин, що, у свою чергу, провокує падіння артеріального тиску. Це вказує на те, що в головний мозок починає надходити набагато менше крові, тому з’являється слабкість, починає крутитися голова, хочеться спати.
Тягне заснути за звичкою
Тепло у кожної людини відразу ж починає асоціюватися з затишком і безпекою. Коли люди перебувають у добре прогрітому приміщенні, їм починає схотітися спати на несвідомому рівні. Організм запам’ятовує, що під час сну температура тіла стає нижчою. Коли настає схожа ситуація, то одразу ж хилить у сон.
Що робити, якщо у спеку хочеться спати
У багатьох південних країнах практикується таке явище, як сієста – відпочинок після полудня. Люди сплять, коли на вулиці стоїть найвища температура повітря. За рахунок короткого сну можна не лише відпочити, а й зменшити навантаження на весь організм, відновити сили. Якщо такої можливості немає, то найкраще перебувати або в тіні, або в приміщенні, де є кондиціонер. Також завжди поряд має бути пляшка з водою, щоб не сталося зневоднення.